W dniu 16 kwietnia 2015r. została przeprowadzona lekcja otwarta w ramach projektu „Program Innowacyjnego Nauczania Przyrody (PINaP)”. Lekcja została zrealizowana w klasie IIa, w  obecności dr. Pawła Cieśli, wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Lekcja została przeprowadzona przez Bożenę Adamowicz i Dariusza Władykę, na temat „ekstremalnych zjawisk na Ziemi” oraz  „o pojmowaniu rekordów w świecie roślin i zwierząt - szybko, daleko, długo, trwale - mistrzowie adaptacji.”

W projekcie tym zostało zrealizowanych 16 scenariuszy lekcji oraz 4 scenariusze zajęć akademickich. PINaP zakłada przekazywanie wiedzy w sposób interdyscyplinarny (nacisk na integrowanie wiedzy z 4 dyscyplin – biologii, geografii, chemii, fizyki. Koncepcja PINaP zakłada transfer wiedzy z uczelni wyższych (m. in. poprzez uwzględnienie zajęć akademickich z wykorzystaniem infrastruktury uczelni). W PINaP zostanie położony nacisk na wykorzystanie metody polisensorycznej nauki.

Nauczyciele uczestniczący w Projekcie brali udział w szkoleniach przygotowujących do nauczania przyrody w szkołach ponadgimnazjalnych wg PINaP oraz przygotowujących do pilotażowego wdrożenia PINaP w roku szkolnym 2014/2015. Szkolenia odbywały się na Uniwersytecie Jagielońskim w Krakowie.

Dzięki temu projektowi nasza szkoła uzyskała pomoce dydaktyczne, wykorzystywane do profesjonalnego nauczania przyrody w naszym liceum.