Dzięki ofercie otrzymanej z Międzynarodowego Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” uczniowie klas mundurowych kołaczyckiego liceum, mieli możliwość wzięcia udziału w tematycznych zajęciach na terenie lotniska.

Dzięki ofercie otrzymanej z Międzynarodowego Portu  Lotniczego "Rzeszów-Jasionka” uczniowie klas mundurowych kołaczyckiego liceum, mieli możliwość wzięcia udziału w tematycznych zajęciach na terenie lotniska.  Podczas wizyty zapoznali się z historią Portu Lotniczego, omówiono krok po kroku warunki podróżowania, czyli: odprawę biletowo-bagażową, kontrolę bezpieczeństwa, zasady odprawy osób niepełnosprawnych, czy transportowania zwierząt. Po przejściu na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej odbyły się spotkania szkoleniowe z funkcjonariuszami Służby Celnej, Straży Granicznej lotniska, połączone z dokładnym opisem obowiązków Strażaków oraz prezentacją specjalistycznego sprzętu i pojazdów gaśniczych, które zrobiły na uczestnikach ogromne wrażenie. Była też możliwość obserwacji startu i lądowania samolotu na Tarasie Widokowym. Pobyt  i zajęcia w Międzynarodowym Porcie Lotniczym były doskonałym,  praktycznym uzupełnieniem tematyki programu nauczania w klasach mundurowych oraz ciekawym doświadczeniem, biorąc pod uwagę fakt, iż niektórzy uczniowie chcieliby związać swoją przyszłość z pracą w służbach ratowniczych lotniska.