17 marca 2015r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbyła się XIII edycja Powiatowego Konkursu  Teatralnego Gimnazjów I Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Jasielskiego. Organizatorem Konkursu jest Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach i Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, a Honorowy Patronat sprawują: Podkarpacki Kurator Oświaty, Starosta Jasielski, Burmistrz Kołaczyc.

Celem Konkursu jest rozwijanie teatralnych pasji młodych ludzi oraz umożliwienie szkolnym teatrom prezentacji swojego dorobku szerszej widowni.

Konkurs, jak co roku, odbył się w dwóch kategoriach: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Oceniano także najlepsze kreacje aktorskie.

Jury w składzie:

-Pani Grażyna Kaznowska-aktorka, reżyser teatralny

-Pani Teresa Gołębiowska- Z-ca Dyrektora Jasielskiego Domu Kultury w Jaśle

-Pani Agnieszka Kuczała – instruktor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle

-Pan Andrzej Papciak- Z-ca Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jaśle

przyznało nagrody

a) w kategorii gimnazja:

-1 miejsce Gimnazjum w Krempnej za spektakl „ Gnomy”

-2 miejsce Gimnazjum w Brzostku za spektakl „ Biesy i czady”

-wyróżnienie Gimnazjum w Sieklówce za spektakl’ Lustro”

- nagrodę za najciekawszą kreację aktorską otrzymały Julia Dyląg i Sandra Leśniak z Gimnazjum                 w Krempnej

b) w  kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

-1 miejsce Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach  za spektakl „ Lilije”

-wyróżnienie Zespół Szkół Budowlanych za spektakl „ Świtezianka”

-nagrodę za najlepszą kreację aktorską w tej kategorii odebrała Emanuela Latoszek z Liceum Ogólnokształcącego  w Kołaczycach

Uroczyste zakończenie Konkursu zaszczycili swoją obecnością Pani Małgorzata Salacha - Burmistrz Kołaczyc, Pan Piotr Zoła – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Jaśle, Pani Grażyna Leńczuk – Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.