19 lutego 2015r uczniowie klasy IIb kołaczyckiego liceum uczestniczyli w XXII Seminarium - "Wybrane problemy chemii", w ramach którego wysłuchali dwóch wykładów na temat metod rozdzielania mieszanin oraz mechanizmów wybranych reakcji chemicznych. Po części teoretycznej uczniowie udali się do laboratoriów Politechniki Rzeszowskiej, gdzie mieli możliwość samodzielnego wykonywania doświadczeń.

W tym roku licealiści zajmowali się kompleksometrią, spektometrią oraz chromatografią. Mogli oni zobaczyć profesjonalne laboratorium, różne urządzenia i sprzęt chemiczny. Sprawdzili swoje umiejętności oraz pogłębili swoją wiedzę na temat rozszerzonych zagadnień chemicznych co niewątpliwie pomoże im w dobrym przygotowaniu do egzaminu maturalnego z chemii.