Członkowie Szkolnego Koła PCK przy Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach, jak co roku, w okresie bożonarodzeniowym,  przygotowali "Jasełka", które wystawili w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie oraz w Domu Pogodnej Starości "Nazaret" w Kołaczycach.

Uczniowie, po przedstawieniu "Jasełek", wspólnie z mieszkańcami domu "Nazaret" oraz uczestnikami zajęć terapeutycznych, śpiewali kolędy i składali życzenia. W Nowym Żmigrodzie licealiści mieli możliwość zobaczyć prace wykonane przez uczestników Domu Samopomocy, zwiedzić ośrodek oraz porozmawiać. Działania podejmowane przez młodzież pokazują, że  nie jest im obojętny los ludzi samotnych, opuszczonych i niepełnosprawnych, że chcą dzielić się z innymi swoją radością przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.