W dniu 17 lutego uczniowie naszego liceum uczestniczyli w prelekcji przeprowadzonej przez Pana podinspektora Andrzeja Przebiędę – Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, której tematem była "Odpowiedzialność kierowcy", ponieważ większość młodych osób posiada już dokument prawa jazdy lub przygotowuje się do egzaminu.

Spotkanie miało na celu przypomnienie młodzieży o jej odpowiedzialności na drodze i konsekwencjach jakie niesie za sobą brak doświadczenia, brawurowa jazda, czy jazda samochodem po alkoholu. Uczniowie usłyszeli o przyczynach wypadków drogowych, a duża uwaga została poświęcona tematowi pieszych uczestników ruchu i nietrzeźwych kierowców. Podczas pogadanki zostały zaprezentowane  spoty reklamowe oraz krótkie filmy o powyższych treściach. Pan Naczelnik wręczył uczniom Niebieskie serca  "Kochasz powiedz stop wariatom drogowym" oraz naklejki "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu", które licealiści obiecali umieścić w  autach swoich lub osób bliskich.