W roku szkolnym 2014/2015 na lekcjach matematyki w jednej z klas pierwszych będzie realizowany w naszej szkole we współpracy z Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej z Warszawy projekt „Innowacyjny program nauczania matematyki dla liceów ogólnokształcących. Chcemy was poinformować, że jesteśmy jedną z 7 szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, która będzie ten projekt realizować.

Celem projektu jest zmiana do 30.IX.2015 roku podejścia do nauczania matematyki poprzez wdrożenie i upowszechnienie w wybranych liceach ogólnokształcących innowacyjnego programu nauczania w zakresie matematyki wraz z pakietem 434 materiałów dydaktycznych.

Program nauczania wraz z opracowanymi materiałami dydaktycznymi opierać się będzie na metodzie kształcenia wykorzystującej TIK, wiedzę o psychologicznych uwarunkowaniach uczenia się, interdyscyplinarność, co zapewni korzyści dla uczniów, szkół oraz nauczycieli.

Lekcje matematyki będą prowadzone z wykorzystaniem, przygotowanych przez zespół ekspertów, apletów programu GeoGebra. Uczniowie za darmo otrzymają skrypty – zeszyty ćwiczeń do pracy na lekcjach. Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem komputera/tablicy multimedialnej oraz rzutnika. Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o programie GeoGebra i zobaczyć możliwości apletów zamieszanych przez nauczycieli, uczniów i sympatyków matematyki zapraszam na stronę  www.geogebratube.org

Wioletta Buba