Kołaczyckie Liceum uzyskało tytuł „Szkoły w Ruchu”, przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tytuł stanowi wyróżnienie dla szkół, które w istotny sposób przyczyniają się do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej.  Warunkiem jego uzyskania było uczestniczenie  w projekcie „Ćwiczyć każdy może” oraz zrealizowanie kilku obszarów działań.

Nauczyciele wychowania fizycznego  podjęli działania mające na celu uświadomienie uczniom  konieczności aktywności fizycznej, związku między różnym formami aktywności  a dobrą kondycją i dobrym samopoczuciem. Alternatywne lekcje  WF, zajęcia na basenie, zajęcia pozalekcyjne, obozy taneczne,  turnieje piłkarskie, także w czasie wolnym od nauki – służyły aktywizacji młodzieży, stanowiły ważny element w procesie edukacji i wychowania młodych ludzi.  Ponadto nauczyciele wychowania fizycznego są propagatorami sportu i kultury fizycznej w środowisku lokalnym,  prowadząc młodzieżowe drużyny piłkarskie i angażując uczniów z terenu gminy w działania o charakterze sportowym.