W dniach 23-25 czerwca 2014r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach odbył się II Mityng Survivalowy dla klas o profilu policyjno-strażacko-wojskowym.

Klasa pierwsza uczestniczyła w zajęciach strażackich, natomiast ich starsi koledzy w działaniach policyjnych. Uczniowie mogli się sprawdzić na sprawnościowym torze przeszkód, w strzelaniu oraz w zajęciach w parku linowym. Młodzież uczestniczyła
w profesjonalnie zorganizowanych zajęciach, prowadzonych przez Państwową Straż Pożarną w Jaśle, Ochotniczą Straż Pożarna w Kołaczycach oraz Policję w Jaśle. Dreszczyku emocji dostarczyły nocne manewry, bieg na orientację.

Najsprawniejsi uczniowie otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody. W kategorii najlepsza zawodniczka zwyciężyły: Gabriela Wojtunik z kl. I „c”  oraz Magdalena Byś z kl. II „c”, natomiast wśród chłopców-  Konrad Boroń z kl. I „c” oraz Krzysztof Jedziniak z kl. II „c”. W konkurencjach strzeleckich najlepsi okazali się: w kategorii dziewcząt  - Wioletta Cyrulik z kl. I „c” oraz Żaneta Wypasek z kl. II „c”, natomiast wśród chłopców – Mikołaj Hendzel z kl. I „c” oraz Krzysztof Jedziniak z kl. II „c”, który okazał się najlepszym zawodnikiem mityngu.

II Mityng Survivalowy odbywał się pod patronatem Urzędu Gminy w Kołaczycach, Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach. Wyżej wymienionym instytucjom serdecznie dziękujemy.

II Mityng Survivalowy dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń oraz dał satysfakcję z przełamania lęków.