W dniach 10-13 czerwca 2014 roku w Warszawie odbył się specjalny program dla 20 finalistek konkursu ˶ Jestem szefową  ̋. W konkursie wzięły udział setki uczennic z całej Polski, z których wyłoniona została finałowa dwudziestka. W ścisłym finale konkursu znalazły się dwie uczennice Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kołaczycach: Gabriela Wojtunik i Magdalena Sypień.

Organizatorem konkursu było Biuro Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania. Głównym partnerem konkursu jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, zaś honorowy partner to   Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Głównym celem konkursu jest przełamanie stereotypów dotyczących kobiet i sposobu sprawowania władzy oraz promowanie pozytywnego wizerunku kobiet – liderek.

Do Kapituły konkursu należeli miedzy innymi:
Pani Minister Agnieszka Kozłowska - Rajewicz – Pełnomocnik Rządu d/s Równego Traktowania;

Joanna Kluzik - Rostkowska – Minister Edukacji Narodowej;

Ewa Synowiec  -  Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce;

Prof. Lena Kolarska – Bobińska  -  Minister Nauki  i Szkolnictwa Wyższego;

Władysław Kosiniak – Kamysz – Minister Pracy i Polityki Społecznej;

Hanna Gronkiewicz – Walz – Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Finalistki, wraz z rodzicem i nauczycielem prowadzącym, zostały zaproszone przez organizatora konkursu na czterodniowy  pobyt do Warszawy.

W dniu 11 czerwca 2014 roku odbyła się uroczysta gala rozdania nagród, która miała miejsce w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Prace uczennic z Kołaczyc zostały docenione przez Kapitułę konkursu: Gabriela Wojtunik otrzymała specjalne wyróżnienie od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, a Magdalena Sypień otrzymała nagrodę specjalną od Fundacji Orange.

W gali rozdania nagród uczestniczyli:

Pani Minister Agnieszka  Kozłowska – Rajewicz;

Pani Ewa Synowiec;

Pani Minister Ewa Dudek -  Podsekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej;

Pani Minister Małgorzata Barcińska – Podsekretarz Stanu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej;

Pani Karolina Malczyk – Rokicińska – Pełnomocniczka Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy d/s Równego Traktowania;

Pani Komandor Bożena Szubińska – Pełnomocniczka  Ministra Obrony Narodowej d/s Wojskowej Służby Kobiet;

Pani Barbara Bielicka – Malinowska – Przewodnicząca Europejskiej Unii Kobiet;

Pani dr Daria Gołębiowska – Tataj – Prezes Vital Voices Poland;

Pan Jan Pastwa -  Dyrektor Krajowej Szkoły Administracji Publicznej;

Pani Małgorzata Wadzyńska – Dyrektor d/s Współpracy Zewnętrznej, Firma  Procter and Gamble;

Pani Katarzyna  Lorecka  – Dyrektorka d/s  Odpowiedzialności Społecznej, Firma Microsoft;

Pani Ewa Krupa – Dyrektorka Fundacji Orange;

Pani dr Bianka Siwińska – Kierowniczka akcji ˶ Dziewczyny na politechniki ̋;

Pani Katarzyna Nowak – Dyrektorka d/s  Odpowiedzialności Społecznej, Firma Orbis S.A.

W czasie pobytu w Warszawie finalistki mogły się także spotkać  z Panią Prezydentową Anną Komorowską, z Panią Hanną Gronkiewicz – Walz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy z Ministrem Zdrowia Bartoszem Arłukowiczem oraz Posłanką Magdaleną Kochan. Uczennice zwiedziły Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Belweder oraz Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, wzięły również udział w warsztatach wspierających ich rozwój i postawy przedsiębiorcze. Nasze uczennice otrzymały liczne upominki od organizatorów i partnerów konkursu.