W dniu 2 kwietnia 2014 r. odbyła się jedenasta edycja ogólnopolskiego programu ˶ Dzień przedsiębiorczości ̋. Liceum w Kołaczycach wzięło udział w programie po raz trzeci i uczestniczyło w nim 32 uczniów klasy II B. Głównym celem programu jest umożliwienie uczniom udziału w jednodniowych praktykach w różnych zakładach pracy.

Dzięki temu działaniu uczniowie mogą zapoznać się z pracą na różnych stanowiskach, przekonać się, jak wygląda praca w różnych zawodach. Młodzież zdobywa wiedzę na temat wykształcenia, umiejętności i predyspozycji potrzebnych na danym stanowisku, zapoznaje się z organizacją i zarządzaniem firmą. Mamy nadzieję, że udział w tym programie  pomoże naszym uczniom w wyborze ich przyszłej drogi zawodowej.  Projekt ten jest organizowany przez Młodzieżową Fundację Przedsiębiorczości i został objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.