III miejsce w VI Podkarpackim Konkursie Gazetek Szkolnych

14 marca 2014 roku  redakcja szkolnej gazetki "Strefa Młodych", reprezentowana przez uczennice: Izabelę Maćkowiak, Sylwię Bożek i Weronikę Płazińską, brała udział w podsumowaniu VI Podkarpackiego Konkursu Gazetek Szkolnych, które miało miejsce w siedzibie Polskiego Radia Rzeszów.  Redakcja z Kołaczyckiego Liceum zajęła w tym konkursie III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Główną nagrodą były warsztaty dziennikarskie prowadzone przez dziennikarzy z Polskiego Radia Rzeszów i Nowin, możliwość przeprowadzenia profesjonalnego wywiadu. Konkurs organizowany był przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie (filia w Leżajsku).

"Strefa Młodych" wydawana jest od roku – do tej pory ukazały się trzy numery pisma. Jest to kwartalnik o zasięgu środowiskowym, na jego łamach publikowane są wywiady z osobami publicznymi, felietony, sylwetki młodych, interesujących ludzi oraz prace literackie. Redakcję tworzą, zarówno uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, jak i gimnazjów z Gminy Kołaczyce. „Trzonem” redakcji do tej pory były uczennice: Aleksandra Jedziniak i Angelika Maziarz, które ze względu na zbliżający się egzamin maturalny oddały w tym roku pieczę nad gazetką młodszym koleżankom. Serdecznie dziękujemy im za inspirację i pomoc.

Mamy nadzieję, że ta nagroda doda nam skrzydeł i pobudzi naszą pomysłowość, a kolejne numery będą tylko lepsze.