Umiejętności i praca młodych dziennikarzy z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach zostały docenione podczas VI Podkarpackiego Konkursu Gazetek Szkolnych, którego organizatorem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie(filia w Leżajsku).

Tytuł finalisty  tym bardziej cieszy, iż gazetka  „STREFA MŁODYCH” wydawana jest od roku, więc dopiero nabieramy wiatru w żagle. Jest to pismo o zasięgu środowiskowym, redakcje tworzą uczniowie Liceum w Kołaczycach i gimnazjów z terenu Gminy Kołaczyce. Publikowane są na jego łamach wywiady z osobami publicznymi, felietony, sylwetki młodych, interesujących ludzi, prace literackie itd.

Nagrodą dla redakcji, które znalazły się w finale w/w konkursu jest udział w warsztatach dziennikarskich, prowadzonych przez dziennikarzy z Polskiego Radia Rzeszów i Nowin. Członkowie redakcji będą mieli  także możliwość  prezentacji swojej gazetki na uroczystej gali, która odbędzie się w marcu  w siedzibie Polskiego Radia Rzeszów.

Redakcja ”STREFY MŁODYCH”