W dniu 19 kwietnia 2024r., w Akademii Policji w Szczytnie odbył się finał XV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej, objętej patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
  Doskonale spisali się w niej licealiści z Kołaczyc, którzy całkowicie zdominowali swoich konkurentów z kilkudziesięciu szkół z całej polski.
  Zarówno w konkurencjach sprawnościowych, jak i na egzaminie ustnym, młodzież z kołaczyckiego liceum nie dała żadnych szans swoim rówieśnikom, m.in. z Warszawy, Częstochowy, Lublina, Poznania i wielu innych.

I miejsce zajął Adrian Długosz, II – Adriana Maziarz, III – Klaudia Kiełbasa, dodatkowo w pierwszej dziesiątce znalazło się kolejnych troje uczniów naszej szkoły, tj. Zuzanna Marek, Kinga Jajko i Karol Wielgosz, zajmując 5,6 i 9 miejsce. Tym samym nasi uczniowie zdobyli 6 z 15 miejsc, do zdobycia i zostaną przyjęci na wybrany kierunek studiów I stopnia realizowany w Akademii Policji bez udziału w dalszym postepowaniu rekrutacyjnym.
   Świetny wynik osiągnęła również Marta Zabawa i Mikołaj Zięba plasując się kolejno na 18 i 20 pozycji wśród 30 najlepszych finalistów z całej Polski, wyłonionych po dwóch etapach rywalizacji.

Uczniowie przygotowywali się do Olimpiady pod kierunkiem mgr Dariusza Szczepanika i mgr Macieja Karpa.
  Dziękujemy uczniom i nauczycielom oraz życzymy dalszych sukcesów na nowej drodze życia.