W dniu 23 kwietnia 2024r. na strzelnicy wirtualnej w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach odbył się II Powiatowy Turniej Strzelecki o Puchar Starosty Jasielskiego dla szkół podstawowych.

Do turnieju zgłosiło się 11 szkół z gmin: Kołaczyce, Brzostek, Brzyska, Frysztak i Tarnowiec. Reprezentacje rywalizowały w kategorii dziewcząt i chłopców. Strzelania odbywały się na dystansie 25 m do tarczy TS-2 z karabinków M4A1.

Po zaciętej walce, indywidualnie w kategorii dziewcząt, I miejsce zajęła Lena Dziobek z wynikiem 71pkt, II miejsce uzyskała Gabriela Zając z wynikiem 65 pkt, a III - Martyna Henzel z wynikiem 64 pkt.

W kategorii chłopców najlepszy był Franciszek Krajewski, który zdobył 86 pkt, na drugiej pozycji uplasował się Jakub Wasilewski, zdobywca 84 pkt, natomiast III miejsce zajął Oliwier Jasiczek z wynikiem 82 pkt.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 im. ks. bpa Ignacego Krasickiego w Jaśle (228 pkt), II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Brzostku (206 pkt), natomiast III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11 w Jaśle (205 pkt).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju, gratulujemy zwycięzcom. Serdeczne podziękowania składamy sponsorom: Stanisławowi Żygłowiczowi - Burmistrzowi Miasta i Gminy Kołaczyce, Rafałowi Papciakowi - Wójtowi Gminy Brzyska, Janowi Ziarnik - Wójtowi Gminy Frysztak oraz Agacie Augustyn - Wójt Gminy Tarnowiec, bez których zawody nie mogłyby się odbyć. Dziękujemy również WCR Jasło. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Starosty Jasielskiego, Pana Adama Pawlusia za objęcie patronatem honorowym II Powiatowego Turnieju Strzeleckiego dla szkół podstawowych.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy!