21 marca 2024r. w naszej szkole została podpisana umowa na realizację zadania pn.: „Dostosowanie przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnościami w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach” w ramach programu „Dostępna przestrzeń publiczna”.

Umowę podpisali: Adam Pawluś – Starosta Jasielski oraz Jan Muzyka – etatowy Członek Zarządu Powiatu w Jaśle oraz Łukasz Zając – reprezentujący firmę Chawer Sp. z o.o. z Krosna, naczelnego wykonawcę zadania.
    W wydarzeniu udział wzięli także Członkowie Rady Powiatu w Jaśle: Magdalena Stasiowska i Sławomir Madejczyk oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, Anna Chrapek.
    To ważne dla społeczności szkolnej przedsięwzięcie pozwoli na dostosowanie budynku szkoły do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz znacząco zmieni jej oblicze.