WSPiA - Rzeszowska Szkoła Wyższa już po raz dziesiąty zaprosiła uczniów, studentów zainteresowanych kwestiami bezpieczeństwa na Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa.
   W tym roku była to jubileuszowa impreza, podczas której nie zabrakło dynamicznych pokazów służb mundurowych, prezentacji sprzętu oraz wyposażenia.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego - Jacka Siewiery. Wzięło w nim udział ponad 25 służb mundurowych oraz instytucji i organizacji zajmujących się bezpieczeństwem. Misją tego przedsięwzięcia jest edukowanie młodych ludzi w zakresie kształtowania właściwych postaw obywatelskich i patriotycznych, a także przygotowanie ich na rzeczywiste i potencjalne, dotychczasowe i nowe rodzaje zagrożeń bezpieczeństwa indywidualnego i zbiorowego.
  Z bliska młodzi ludzie mogli zobaczyć nowoczesne wojskowe wozy bojowe oraz uzbrojenie wykorzystywane przez służby mundurowe. Ponadto: „ROSOMAKI”, moździerz samobieżny 120 mm „RAK”, pojazd terenowy „Skorpion”, transporter opancerzony BRDM-2, robota pirotechnicznego – Inspektor oraz prezentacje nowego wozu Waran 4x4 produkowanego przez HSW.