Po raz kolejny uczniowie z klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach przystąpili do eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii i ochrony przeciwpożarowej, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru oraz historii ruchu strażackiego w Polsce.

W eliminacjach gminnych konkursu, które odbyły się 31 marca w Szkole Podstawowej w Bieździedzy I miejsce zajęła Aleksandra Kania (kl. Ic ). Na drugim miejscu znalazła się Aleksandra Kozioł (kl. Id), zaś III miejsce zajął Marcin Stec (kl. Id).

W eliminacjach powiatowych reprezentować będzie naszą szkołę Aleksandra Kania, której serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.