31 marca 2022 roku 11 uczniów naszej szkoły brało udział w gminnych eliminacjach „Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej” rozgrywanego w Szkole Podstawowej w Kołaczycach. Konkurs rozgrywał się w dwóch kategoriach  – szkoła podstawowa oraz szkoła średnia. Eliminacje składały się z dwóch części: pisemnej, gdzie uczniowie zmierzyli się z zestawem pytań z zakresu ochrony przeciwpożarowej, a po niej czwórka z największą liczbą punktów kwalifikowała się do części ustnej, gdzie zmagali się z pięcioma  pytaniamiz tej samej tematyki.

W grupie szkół średnich  III miejsce zdobyła Dagmara Pruchnik (3 PC), II miejsce – Paweł Rączka (3 PC), I miejsce – Dominika Gonet (3GC). Jednocześnie Dominika kwalifikuje się do kolejnego etapu i będzie reprezentować nasze liceum na szczeblu powiatowym turnieju, który odbędzie się pod koniec kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.