2 grudnia w MDK – u odbył się X Przegląd Szkolnych Teatrów Profilaktycznych „Pro – scenki 2014”, podczas którego szkolna grupa teatralna zdobyła szczególne wyróżnienie. Spektakl  „Zagubieni”, w ciekawej artystycznej formie, ukazywał mechanizm nałogu: przyczyny  i skutki, a także szanse na pokonanie zła i możliwość powstania z upadku.

Dnia 27 listopada 2014r. w naszym liceum odbyły się po raz pierwszy zajęcia z ekspertami walki wręcz (Zdzisławem Patrzałkiem, Grzegorzem Wyszomierskim), instruktorami (Sylwestrem Koniecznym, Rafałem Borowskim) oraz asystentami instruktorów (Patrykiem Raczyńskim, Radkiem Kłębowskim, Arturem Jóźwiakiem) Polskiego Systemu Walki Wręcz HALLER.

23 października 2014 r. uczniowie klasy 1c Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kołaczycach wzięli udział w lekcji na żywo „Opowieść o Żydach polskich” zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Mieszkańcy internatu uczestniczyli w wystawie obrazów Pani Ingi Marczyńskiej  oraz Pana Marcina Janika, która odbyła się w Sali Bankietowej w Kołaczycach 24 listopada. Na wernisażu prezentowane były ikony Pani Ingi, która „pragnie , aby każdy poprzez ikonę i duchowe przeżycia odnalazł w swym życiu drogę  dobroci, spokoju i nadziei w życiu codziennym…”.

21 listopada 2014 roku w naszym liceum odbyło się spotkanie z dziennikarkami Internetowej Telewizji Południe, w którym uczestniczyła klasa II a (humanistyczno-dziennikarsko-artystyczna). Pani Iwona Matysik i Pani Marta Jagoda pokazały nam, jak wygląda praca dziennikarza oraz udzieliły kilku cennych, praktycznych  wskazówek.

W dniu 19 listopada 2014 r. klasa 1b i część klasy 1a wzięli udział w zajęciach w Magurskim Parku Narodowym.

Program zajęć układał się bardzo ciekawie. Po przyjeździe do Krempnej uczniowie obejrzeli film o powstaniu Magurskiego Parku Narodowego w 1995r., następnie w sali ekspozycyjnej mieli możliwość prześledzenia cyklu rocznego zmian zachodzących w przyrodzie, poznali faunę i florę występującą w Pogórzu Karpackim.  Największą jednak atrakcją cieszyła się ścieżka edukacyjna, na której grupa nie tylko obserwowała procesy związane z przygotowaniem się przyrody do zimy, ale także dowiedziała się wiele na temat geologii warstw skalnych i ich powstawania oraz poznała zagadnienia związane z historią Łemków, narodowości zamieszkującej te tereny przed wojną.  

Our website is protected by DMC Firewall!