W dniu 12 października 2017r. w Kołaczycach odbyła się VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności Policyjno – Prewencyjnych.

    W konkursie wzięło udział 7 zespołów a uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach (test wiedzy ogólnopolicyjnej, strzelanie z broni długiej i krótkiej, policyjny tor sprawnościowy i pierwsza pomoc przedmedyczna).

   W dniu 26.09.2017 r. 16 osobowa grupa młodzieży naszej szkoły, głównie z klas językowych wzięła udział w warsztatach z języka angielskiego w PWSZ w Krośnie.

   Po przywitaniu z młodzieży przez rektora, udaliśmy się na wykład na temat tłumaczenia konsekutywnego i symultanicznego, które są jedną ze specjalizacji uczenia. Zaznajomieni zostaliśmy z niebezpieczeństwami czyhającymi na tłumaczy oraz pokazano nam jak wyglądają praktyki studentów z technicznymi aspektami ich pracy w Brukseli.

Jak co roku w dniu 14 października obchodzone jest Święto Edukacji Narodowej zwane Dniem Nauczyciela. W dniu 13.10.2017. odbyła się w naszej szkole uroczystość podczas której Pan Dyrektor złożył życzenia wszystkim osobom związanym ze szkołą, odczytał list starosty z okazji Dnia Nauczyciela, a także  wręczył Nagrody Dyrektora pracownikom szkoły. Po tej części głos zabrali przedstawiciele Samorządu Szkolnego składając życzenia dla wszystkich pracowników szkoły  na ręce dyrekcji. Akademia zakończyła się scenkami z życie szkoły przedstawionymi przez uczniów, a przygotowanymi przez panią Ewę Śmietanę.    

   W dniu 27 września 2017 r. o godzinie 16:00 w naszej szkole odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z dyrektorem i wychowawcami. W obecności nauczycieli i rodziców nowi uczniowie  złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i stali się tym samym pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!