Piotr Madejczyk, tegoroczny maturzysta Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, został Laureatem Nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych „Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia”.

  Nagroda ta przyznawana jest corocznie w maju z okazji Dni Samorządu Terytorialnego jednemu uczniowi z każdego powiatu województwa podkarpackiego. Zgodnie z opracowanymi wcześniej kryteriami, samorząd gminny wybiera jednego ucznia spośród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu swojej gminy, a samorząd powiatowy - spośród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

   Na ścieżkach naszego życia spotykamy różnych ludzi. Niektóre spotkania traktujemy jak epizod, szybko wymazujemy je z pamięci, inne wręcz przeciwnie, są początkiem wielkiej przygody z ludźmi, którzy stają się naszymi przyjaciółmi, autorytetami lub w jakiś sposób zaznaczają swą obecność w naszym życiu.

   Piątek 28 kwietnia był ostatnim dniem pobytu w szkole przed egzaminem maturalnym dla uczniów klasy trzecich.  Bardzo szybko zleciały te trzy lata wspólnej nauki w kołaczyckim liceum. Nadszedł czas rozstania z nauczycielami, a także z koleżankami i kolegami z młodszych klas. Pozostały niezapomniane wspomnienia i zawarte przyjaźnie.

 W nadchodzącym roku – 2018 przypadają: 100 rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 250 rocznica powstania konfederacji barskiej. Wielu dzielnych, odważnych ludzi walczyło o wolność i honor naszej ojczyzny, stawili opór najeźdźcy oraz udowodnili, że człowieka nie można pokonać, że nikt nie jest w stanie wykorzenić z ich serc miłości do Polski. Czas biegnie szybko, przemijają pokolenia, upływ czasu stopniowo zaciera pamięć, jednak wydarzenia z przeszłości mogą nas wiele nauczyć, bohaterskie czyny przodków obrazują wartości, o które należy dbać i je kultywować.

  W dniu 26.04.2017r. uczniowie naszego liceum wzięli udział w ogólnopolskim programie Dzień przedsiębiorczości. W ramach programu uczniowie mieli możliwość odbyć jednodniowe praktyki w różnych zakładach pracy. Celem programu jest zapoznanie młodzieży z pracą na wymarzonych  przez nich stanowiskach, aby mogli porównać swoje wyobrażenia z rzeczywistością.

×

Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

DMC Firewall is a Joomla Security extension!