Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach uczestniczą w bieżącym roku szkolnym w projekcie edukacyjnym ,, Młodzież i przedsiębiorczość ”, który  realizowany jest przez Jasielskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim  oraz Miastem Jasło. W ramach projektu uczniowie mieli już możliwość uczestniczyć w warsztatach z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii oraz uczyli się inwestowania na giełdzie.

Dnia 05.12.2017r. Strzelcy z JS 2094 Kołaczyce udali się na strzelnicę do miejscowości Fiuk koło Tarnowa. Korzystali oni z broni bocznego zapłonu: M4 z lunetą, MP5, AK 47, broni krótkiej i wyborowej sportowej. Każdy uczestnik szkolenia wystrzelał 100 szt. amunicji, zdobywając cenne doświadczenie i umiejętności przy technice strzału i obsługi broni.  Nad bezpieczeństwem i sprawnym przebiegiem szkolenia czuwali instruktorzy. Zadowoleni Strzelcy „cali i zdrowi” wrócili do domu, jeszcze bardziej zmotywowani do dalszego działania.

   W dniu 30 listopada o godzinie 12.40 w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach została przeprowadzona próbna ewakuacja szkoły.
Wykonanie takiej próby pozwala wyrobić prawidłowe nawyki zachowania się podczas pożaru uczniów i nauczycieli. Ma także  ocenić i ewentualnie poprawić bezpieczeństwo w budynku szkoły, pomaga sprawdzić  reakcję uczniów na alarm. Przedsięwzięcie to zostało wcześniej zaplanowane przy współpracy z Komendą Powiatową PSP w Jaśle.

Od jutra czyli od 4 grudnia do 14 grudnia można głosować na zgłoszone projekty do konkursu "Projekt z klasą" organizowany przez wydawnictwo Nowa Era. Członkowie Szkolnego Koła Informatyki i Robotyki przygotowali projekt pod nazwą MANI złota rączka - projekt manipulatora. Projekt ten został zgłoszony do konkursu i ma numer 613. 

Szczegóły projektu znajdziecie na:

Jednym ze sposobów zdobycia grantu pieniężnego jest głosowanie internautów. 
Krótkie zasady głosowania:
1. Podczas pierwszego głosowania trzeba się zarejestrować
2. Jedna osoba może oddać jeden głos dziennie na projekt (na email podany podczas rejestracji przychodzi link potwierdzający, w który trzeba kliknąć.
3. W następnych dniach wybieramy tylko przycisk GŁOSUJ i klikamy w otrzymany na e-mail link.
Prosimy się nie obawiać - nie przychodzą żadne reklamy z Nowej Ery (przynajmniej tak nie było w zeszłym roku).
W zeszłym roku dzięki Waszemu wsparciu podczas głosowania udało nam się zdobyć grant pieniężny o wartości 2000 zł za który kupiliśmy programowalne zestawy LEGO Mindstorms. 
W tym roku, jeżeli udało by się nam wygrać grant pieniężny, pragniemy zakupić drukarkę 3D którą będziemy wykorzystywać na zajęciach Szkolnego Koła Informatyki i Robotyki.

Link do strony gdzie można głosować - tutaj 

Bardzo liczymy na Wasze głosy. 

W dniu 28 listopada 2017 roku miał miejsce etap szkolny Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii.  Etap ten polegał na pisaniu tekstu dotyczącego Solidarności i zagadnień z nią związanych z lat 1970-1990. Po sprawdzeniu tekstu Komisja szkolna zakwalifikowała do etapu wojewódzkiego dwóch uczniów. Katarzynę Sypień  i  Jakuba Przewoźnika. Etap wojewódzki (test pisemny) odbędzie się w marcu 2018 roku.

Our website is protected by DMC Firewall!