W dniu 17 marca 2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie prowadzone przez pracownika instytutu pamięci narodowej w Rzeszowie – pana Macieja Rędziniaka. „Cichociemni” to temat wybrany przez klasę IIa o profilu humanistycznym. Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach na temat „kryzysy PRL-u”

     W dniu 15 marca 2017 roku w I LO w Rzeszowie odbył się etap wojewódzki Olimpiady Solidarności – Dwie dekady historii 1970-1990.Do tego etapu po przejściu szczebla szkolnego zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Ząbik i Piotr Kamiński. Zgodnie z regulaminem olimpiady tylko trzy osoby awansowały do etapu ogólnopolskiego. Aleksandrze Ząbik zabrakło kilku punktów do trzeciego miejsca.
     Gratulujemy naszym uczniom i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach lub olimpiadach.

  Nasza szkoła przeprowadziła XI edycję Międzygimnazjalnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego. Zgodnie z tradycją konkurs ma na celu motywowanie uczniów do nauki języków obcych, poszerzania horyzontów i zdrowej rywalizacji.

 Pierwszy etap odbył się w grudniu na terenie szkół zgłoszonych do konkursu i wyłonił po trzech najlepszych uczniów w danym gimnazjum w kategorii języka angielskiego i niemieckiego.

   W dniach 13-15 marzec br. W Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach odbywały się rekolekcje szkolne. W czasie nauk rekolekcyjnych prowadził nas ks. Krzysztof Kalamaszek, ksiądz zaangażowany w Ruch Światło-Życie, który zgodnie z charyzmatem Ruchu prowadził nas drogą 4 praw życia duchowego: miłość Boga, grzech człowieka, potrzeba Jezusa oraz osobista decyzja wiary. 

    Podkarpacki Kurator Oświaty, Pani Małgorzata Rauch i szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego, płk. Mariusz Stopa  zorganizowali w dniu 14 marca 2017r. w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego konferencję pt. „Rola klas mundurowych w procesie szkoleniowym dla potrzeb sił zbrojnych RP”. Patronat honorowy nad konferencją objęli: Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd