W związku z kontynuacją współpracy  naszej szkoły z międzynarodową organizacją studencką AIESEC gościmy w naszej szkole dwóch studentów: Nofila z Pakistanu i Iuana z Rumunii. Obydwaj studiują  w swoich krajach biznes i finanse, natomiast kilkadziesiąt dni swoich wakacji spędzą w Polsce poznając naszą kulturę, historię i język oraz dzieląc się bogatymi informacjami na wszelkie tematy związane z ich krajami podczas przygotowanych przez nich prezentacji, lekcji czy też prywatnych kontaktów z uczniami.

W nocy z 29 na 30 sierpnia 2018 roku rozpoczęła się wyprawa edukacyjna laureatów, autorów najlepszych prac  II edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjanci w służbie historii”, wśród których znaleźli się uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kołaczycach w składzie: Karolina Długosz, Barbara Gierut, Kamila Wojdyła, pani  Ewa Śmietana – opiekun. 34 uczniów policyjnych klas mundurowych, 11 opiekunów – nauczycieli pod opieką przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej – pani Karoliny Kolbuszewskiej oraz Komendy Głównej Policji  - kom. Artura Duszaka wyruszyli przez Litwę i Łotwę do Rosji.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018 r. (poniedziałek) o godz. 9:00 w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach poprzedzone ono będzie mszą świętą o godzinie 8:00 w kościele w Kołaczycach.

7 września odbyła się gminna edycja ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”, zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Liceum  Ogólnokształcące w Kołaczycach.

Narodowe czytanie to zainicjowana przez prezydenta akcja publicznego czytania największych dzieł literackich. Do tegorocznej edycji, w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości, wybrano „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego – powieść pytanie o losy Polski po odzyskaniu niepodległości.

Mamy jeszcze pojedyncze wolne miejsca w klasie A i ostatnie wolne miejsce w klasie mundurowej. Jeśli ktoś z kandydatów do klas pierwszych zainteresowany nauką w naszej szkole serdecznie zapraszamy.