W tym roku tematem prac była makrofotografia przyrodnicza. Rozwój techniki pozwala już zwykłym aparatem kompaktowym zrobić bardzo dobre zdjęcia makro. Fascynacja mikroświatem przyrody jest rzeczywiście ulubionym tematem prac osób zajmujących się fotografią makro.

Sukces naszego ucznia Adama Piątkowskiego. Jego praca w kategorii plakat-fotomontaż okazała się najlepsza w IX Powiatowym Konkursie Ekologiczno-Informatycznym.

Uczniowie naszej szkoły piosenką, radośnie  uczcili Narodowe Święto Niepodległości podczas wspólnego patriotycznego śpiewania.

Zgodnie ze słowami poety: „Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp, tam dobre serca ludzie mają. Źli ludzie – wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają...”, mury Kołaczyckiego Liceum rozbrzmiały pieśniami i piosenkami żołnierskimi, bliskimi sercu każdego Polaka, w których zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie, polskie radości i smutki. W repertuarze znalazły się więc m. in. Rota, Pierwsza Kadrowa, Szara Piechota, Przybyli ułani pod okienko.

W dniu 14.11.2017, Szkolne Koło Caritas działające przy Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach wyjechało na pielgrzymkę do Lipinek. Ponad 40 osób, wraz ze swoim opiekunem ks. Damianem Ziembą i p. mgr Adamem Iwanickim zastanawiało się nad pomocą sobie i drugiemu człowiekowi. Pomagały w tym Msza św., film: Jezu ufam Tobie. Na koniec był czas na grilla. Szkolne Koło Caritas jest gotowe, aby pomagać innym i sobie.

W dniach 9 – 10 listopada 2017 roku w Krakowie odbył się finał  ogólnopolskiego konkursu „Lekcja historii i sztuki z Jackiem Kaczmarskim”. W gronie dwudziestu sześciu finalistów z całej Polski znaleźli się uczniowie klasy II c: Weronika Rak i Kamil Niedźwiedzki.

Konkurs, organizowany przez Fundację Underground, był  częścią projektu pn. „Kaczmarski. Cztery źródła niepokoju”. Tegoroczna edycja  poświęcona została  "Limerykom o narodach" Jacka Kaczmarskiego, a co za tym idzie, w warstwie historycznej - konfliktom międzynarodowym, zaś w warstwie artystycznej - limerykowi jako gatunkowi literackiemu.

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości