I KONKURS: LITERACKI

Na konkurs należy przygotować pracę literacką (forma dowolna-wiersz, opowiadanie, esej…), której tematem będzie dążenie Polaków do odzyskania wolności . Autor może dowolnie zinterpretować temat - praca może dotyczyć m.in. sylwetek bohaterów narodowych, bohaterów związanych z historią lokalną, wydarzeń historycznych, małej Ojczyzny, miejsc pamięci, patriotyzmu współczesnego itp.

II KONKURS: PLASTYCZNY

Na konkurs należy przygotować pracę plastyczną (forma dowolna-rysunek, kolaż, obraz, komiks…), której tematem będzie dążenie Polaków do odzyskania wolności . Autor może dowolnie zinterpretować temat - praca (podobnie jak w przypadku konkursu literackiego) może dotyczyć sylwetek bohaterów narodowych, bohaterów związanych z historią lokalną, wydarzeń historycznych, małej Ojczyzny, miejsc pamięci, patriotyzmu współczesnego itp.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie ogłasza międzyszkolny konkurs na prezentację multimedialną „MOJA NIEPODLEGŁA”.

Przedmiotem konkursu jest prezentacja przedstawiająca własną refleksję nad historią Polski i jej drogami do niepodległości. Zachęcamy do krytycznego spojrzenia na zagadnienie niepodległości w przekonaniu, że z przeszłości można wyciągnąć wnioski dla przyszłości.
  Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadpodstawowych miasta Krosna, Jasła, Brzozowa, Sanoka, Leska, Ustrzyk Dolnych oraz powiatu krośnieńskiego, sanockiego, jasielskiego, leskiego, brzozowskiego oraz bieszczadzkiego.