W miniony weekend, tj. 17-19 czerwca 2016r. miało miejsce szkolenie drużyny strzeleckiej wchodzącej w skład plutonu „Strzelca” pododdział Kołaczyce. Młodzi strzelcy mieli okazję sprawdzić się w realizowaniu zadań w oparciu o wiedzę, którą nabyli podczas dziesięciomiesięcznego szkolenia.

Realizowali zadania w takich tematach, jak: działania patrolowe drużyny, zajęcia bazy przejściowej oraz punktów obserwacyjnych. Sporządzali szkice terenu, meldunki sytuacyjne oraz ćwiczyli sposoby zrywania kontaktu z przeciwnikiem, który zorganizował na nich zasadzkę. W czasie tego kompleksowego ćwiczenia mieli również okazję doskonalić swoje umiejętności z zakresu czerwonej taktyki (udzielania pierwszej pomocy i transportu rannego) oraz pracy na radiostacjach krótkiego oraz długiego zasięgu. Szkolenie kończył marsz 15 km na azymut, zakończony działaniami z wykorzystaniem technik linowych. Młodzi strzelcy mieli również okazję przećwiczyć zakładanie stanowisk linowych, zjazd na linach z obiektu takiego jak most, który jest zawsze strategicznym punktem w czasie trwania każdego konfliktu.

Ten, jakże wyczerpujący weekend, został zakończony uroczystym apelem, na którym zostały wręczone promocje na wyższy stopień strzelecki oraz wyróżnienia za wzorowo pełnioną służbę.