12 kwietnia 2007 roku odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Teatralnego .
 Konkurs organizowany przez naszą szkołę, już po raz piąty, umożliwił grupom teatralnym, działającym w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych powiatu jasielskiego zaprezentowanie aktorskich umiejętności.
       Patronat honorowy nad konkursem objęli: Starosta Jasielski – Adam Kmiecik i Wójt Gminy Kołaczyce – Małgorzata Salacha.
       Zmagania młodych aktorów oceniało kompetentne jury: Katarzyna Słomka – aktorka Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Monika Skowronek – instruktor teatralny, Bogusław Mastej – znawca teatru, Andrzej Papciak – Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego.
       Temat przewodni tegorocznego konkursu to ,,Oblicza patriotyzmu w literaturze polskiej”.  Występy teatralne udowodniły, że młodzi ludzie nie boją się podejmować tematów poważnych i trudnych. Na uwagę zasługują pomysłowość, świeżość wspomnienia, nowe formy artystycznego wyrazu.
 Spośród ośmiu różnorodnych form prezentacji jury wyłoniło najlepszych:

- w kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Siedliskach Bogusz za ,,Odprawę posłów greckich”
II miejsce – Publiczne Gimnazjum w Bieździedzy za spektakl ,,Modne żony”
III miejsce – Publiczne Gimnazjum w Krempnej za spektakl ,, Betlejem polskie”
- najlepszym aktorem w tej kategorii został Damian Paszko z Publicznego Gimnazjum
w Krempnej za role Heroda.

- w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce – grupa teatralna z naszej szkoły za spektakl ,,Dziady – Scena więzienna”
II miejsce – Zespół Szkół nr 4 w Jaśle za ,,Scenę spisku koronacyjnego”
III miejsce – Zespół Szkół Budowlanych w Jaśle za ,,Weselę”
- Aleksander Chyży okazał się najlepszym aktorem w tej kategorii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konkursu.

Przygotowała: Renata Makara