12 kwietnia 2024 r. uczennice klasy 3AB wzięły udział w V Powiatowym Konkursie Czytelniczym, zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle. Tegoroczną edycję konkursu – przeprowadzonego w formie testu wiedzy – poświęcono treści i problematyce powieści "Zbrodnia i kara" Fiodora Dostojewskiego.

 Podczas gali finałowej, która odbyła się 7 czerwca 2024 r. w auli I LO w Jaśle, ogłoszono, że Julia Fryc i Olga Matyjasz zostały laureatkami, a Magdalena Madejczyk i Karolina Rusztowicz zdobyły wyróżnienia. Oprócz tego przekazano, że w konkursie wzięło udział 41 uczennic i uczniów z 6 szkół średnich. Podkreślono również wyrównany poziom rywalizacji i bardzo wysokie wyniki, zwłaszcza te osiągnięte przez 11 laureatów i 12 wyróżnionych.
 Warto nadmienić, że nasze liceum było jedyną uczestniczącą w konkursie szkołą spoza Jasła, a uroczystość wręczania nagród i dyplomów zaszczycił swoją obecnością starosta powiatu jasielskiego, pan Adam Pawluś.
Serdecznie gratulujemy dziewczynom i życzymy, by ten sukces zachęcił do odkrywania kolejnych krain literackich i kulturowych.

Our website is protected by DMC Firewall!