Za nami Wielki Finał Olimpiady „ Zwolnieni z Teorii”, który odbył się 23 maja w Warszawie. To wyjątkowe święto projektów społecznych zrealizowanych w X edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii, podczas którego celebruje się sukcesy i pozytywny wpływ, jaki na otoczenie wywiera praca, zaangażowanie i pasja młodych ludzi.

Do udziału w Finale zaproszone zostały trzy grupy z naszej szkoły, które przygotowały i zakończyły różne projekty społeczne: „Ręce przy sobie”- projekt przygotowany przez uczennice klasy II A; „Żyj bez bólu, żyj bez strachu” - projekt przygotowany przez uczennice klasy II B; „Kierunek jutro” - projekt przygotowany przez uczniów klasy III AB.
Wizyta w Warszawie była również okazją do zwiedzania Sejmie RP, dzięki wsparciu Pani Poseł Marii Kurowskiej. Ponadto zobaczyliśmy istotne dla naszej kultury i tożsamości miejsca, takie jak: Zamek Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza, Belweder.
Wyjazd uczniów był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta w Kołaczycach, Fabryki Armatur „Jafar SA” oraz przez Zakładu Produkcji Specjalnej „Gamrat Spółka z.o.o.”. Wszystkim za okazaną pomoc bardzo dziękujemy.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!