22 maja w ramach wizytacji kanonicznej parafii św. Anny w Kołaczycach, gościł w naszej szkole J.E. Biskup Senior - Edward Białogłowski. Towarzyszyli mu: ks. Marek Mnich - Wice-dziekan Dekanatu Brzosteckiego oraz ks. Grzegorz Siciak – Proboszcz z Kołaczyc.
  W imieniu społeczności szkolnej gości powitał dyrektor, Pan Antoni Salacha. Wyraził radość ze spotkania oraz nadzieję na owocne jego przeżycie przez młodych ludzi. Podkreślił, że misją Kołaczyckiego Liceum jest wychowanie młodego pokolenia w duchu wartości, w służbie Bogu, Ojczyźnie i ludziom. „Tworzymy klimat zachęcający młodych do pracy nad sobą, troszczymy się o ich rozwój duchowy, intelektualny i fizyczny” – zaznaczył dyrektor.

  Ks. Biskup miał możliwość bliżej poznać szkołę, spotkać się z uczniami, nauczycielami i pracownikami, a także dowiedzieć się o różnych działaniach i akcjach, które decydują o specyfice kołaczyckiego Liceum.
  Spotkanie uświetnił montaż słowno-muzyczny, w którym uczniowie wypowiedzieli słowami wieszczów oraz tekstami Jana Pawła II, czym jest dla nich patriotyzm. „Żyć najpiękniej, jak to jest możliwe… Żyć dla innych…dla ojczyzny. Ojczyzna to my. Oto jest dzisiejsza miara patriotyzmu”- stwierdzili.
  Biskup Senior, zabierając głos, mówił o potrzebie szukania, rozpoznania i realizacji swojego powołania rozumianego zawsze jako oddanie i służba. Dziękował za spotkanie i złożył życzenia dalszego rozwoju i wzrastania w wierze, dobru i pięknie.
  Na zakończenie została odmówiona wspólna modlitwa, po czym Ksiądz Biskup udzielił zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!