Ponad 175 uczniów i uczennic z naszego Liceum przez trzy dni intensywnie szkoliło się z zakresu podstaw strzelania. Szkolenie było podzielone na część teoretyczną i praktyczną z wykorzystaniem broni kulowej. Pod okiem instruktorów strzelectwa, uczniowie zapoznali się zasadami bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią (BLOS), jej budową i przeznaczeniem. Poznali podstawowe pojęcia z zakresu balistyki i teorii strzału, po czym, odbyli praktyczne strzelanie do tarczy z różnych rodzajów broni kulowej (karabiny, pistolety). Szkolenie odbywało się na strzelnicy sportowej „Patronus” w Nawsiu Kołaczyckim.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z 1 VIII 2022, zmieniającym podstawę programową kształcenia ogólnego przedmiotu edukacji dla bezpieczeństwa, uczniowie szkół ponadpodstawowych maja obowiązek odbycia szkolenia strzeleckiego i strzelania. Kolejne szkolenie strzeleckie odbędzie się na wiosnę 2023 r., w którym uczniowie naszej szkoły będą korzystać z bardziej zaawansowanej broni.

Our website is protected by DMC Firewall!