W dniu 14 czerwca 2022 r. najzdolniejsi uczniowie z Powiatu  Jasielskiego zostali wyróżnieni nagrodą Zarządu Powiatu „Bene Meritus – dobrze zasłużony”. Naszą szkołę godnie reprezentował Jonatan Maciejowski. Otrzymał wyróżnienie z rąk Starosty Jasielskiego – Pana Adama Pawlusia, który z uznaniem odniósł się do jego osiągnięć i życzył dalszych sukcesów na niwie aktorskiej.

  Laureat ukończył edukację w naszej szkole, dlatego warto przypomnieć krótko  jego drogę do nagrody:

  Jonatan od dziecka okazywał zainteresowanie sceną.  Już w wieku 7 lat wygrał swój pierwszy konkurs recytatorski „Testament Jana Pawła II” organizowany przez Kołaczyckie Liceum.  Ukończył Szkołę Podstawową i Gimnazjum w Bieździedzy, oczywiście z wysokimi wynikami. Na koniec gimnazjum posiadał na swoim koncie wygrane 2 ogólnopolskie konkursy recytatorskie: Grand Prix w „XXI Ogólnopolskim Festiwalu Słowa 2019” oraz Nagrodę Złotej Strofy w XIX Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Józefa Czechowicza i średnią ocen wynoszącą 5,78. Potem postanowił rozpocząć edukację w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach na kierunku biologiczno-chemicznym. Z potwierdzonych źródeł wiemy, że to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjął w życiu. Niestety pandemia koronawirusa pokrzyżowała mu plany, a wręcz zmieniła je diametralnie. Jednak nawet ta trudna sytuacja, nie powstrzymała go przed wygraniem następnego ogólnopolskiego konkursu: „X Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego i Poezji Śpiewanej Słowa po niebie płynące Płock 2021”. Największe osiągnięcie nastąpiło jednak pod sam koniec 3 klasy liceum, a mianowicie wyróżnienie w „Ogólnopolskim Festiwalu Ewidentnych Talentów Aktorskich FeTA Wrocław 2022”. Konkurował ze studentami szkół teatralnych  i zawodowymi aktorami…

  Jego przygoda z Kołaczyckim Liceum dobiegła końca … Za nim także egzaminy maturalne, w tym rozszerzone z: języka polskiego,  języka angielskiego, chemii, biologii i matematyki. Ma ambitne plany, żeby dostać się do warszawskiej Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza, a jego największym marzeniem jest zagrać na deskach Teatru Narodowego w Warszawie… Teraz możemy już tylko życzyć powodzenia i do rychłego zobaczenia na deskach  teatru!!!

Joomla SEF URLs by Artio
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd