Po prawie dwu i półrocznej przerwie spowodowanej pandemią w dniu 8 czerwca 2022 przy kościele farnym w Jaśle odbyło się wiosenne spotkanie Szkolnych Kół "Caritas" dla części południowej Diecezji Rzeszowskiej.

Spotkanie rozpoczęło się odmówieniem modlitwy "Anioł Pański" w intencji wszystkich wolontariuszy i darczyńców. Zebraną licznie młodzież wraz z opiekunami powitał Dyrektor "Caritas" - ks. Piotr Potyrała. Następnie nowomianowany Dyrektor SK "Caritas" ks. Karol Hadam przybliżył życiorys Jacka Krawczyka - młodego chłopaka z Palikówki koło Rzeszowa, który chociaż przeżył jedynie 25-lat na tym świecie, odznaczył się wielkim sercem dla potrzebujących w trudnych czasach drugiej połowy lat osiemdziesiątych. Jego proces proces beatyfikacyjny w ostatnim czasie został rozpoczęty na etapie diecezjalnym. Nawiązał też do zainicjowanego po raz pierwszy w Polsce "Dnia Dobra" obchodzonego w Niedzielę Miłosierdzia.

Następnie Dyrektor "Caritas" omówił działalność "Caritas" w Diecezji Rzeszowskiej w minionym czasie, ubogacając wystąpienie licznymi fotografiami ilustrującymi działania zarówno Szkolnych Kół, jak i Parafialnych Zespołów "Caritas". Następnie ks. Hadam przedstawił propozycje działań i zapowiedział utworzenie fanpaga na Fejsbuku skupiającego przedstawicieli SK "Caritas" oraz dokumentującego działania poszczególnych kół. Spotkanie zakończyło się Koronką do Miłosierdzia Bożego i poczęstunkiem przygotowanym przez organizatorów.

Nasze Szkolne Koło "Caritas" reprezentowali: Julia Stasiowska (2AB), Roksana Dyszy (2AB), Katarzyna Biernacka (2D), Klaudia Kiełbasa (2D) oraz ks. Grzegorz Złotek.

Our website is protected by DMC Firewall!