Uczniowie LO w Kołaczycach wraz z nauczycielami pod kierownictwem ks. Grzegorza Złotka po raz kolejny włączyli się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „Tak, pomagam!” . Wolontariusze z naszego LO wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Kołaczycach dyżurowali na zmianę w trzech kołaczyckich supermarketach. W tym roku zbieraliśmy podstawowe produkty, takie jak żywność trwała i środki czystości nie tylko dla naszych potrzebujących, ale również dla ogarniętej wojną Ukrainy.

Ofiarność klientów sklepów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Efektem zbiórki żywności było kilkaset kilogramów trwałej żywności oraz 8 kartonów środków czystości. Z zebranych produktów zostały zrobione paczki dla prawie 30 rodzin z Kołaczyc i Nawsia Kołaczyckiego oraz jednej rodziny z Ukrainy mieszkającej na terenie Kołaczyc. Większość artykułów poprzez Fundację DROGA DO BOGA - kierowaną przez ks. Łukasza Leśniaka, trafiła do uchodźców wewnętrznych w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie.

W akcję w tym roku zaangażowali się nie tylko wolontariusze ze Szkolnego Koła "Caritas", ale również harcerze i strzelcy, łącznie ponad 50 osób z naszego Liceum i około 30 z Publicznej Szkoły Podstawowej.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie: wolontariuszom za ich pracę na rzecz potrzebujących; nauczycielom i rodzicom - za opiekę, dowóz wolontariuszy oraz transport darów, pracownikom Biedronki, Delikatesów Centrum i Zielonego Koszyka za zrozumienie i otwartość.

Bóg zapłać!

 

Our website is protected by DMC Firewall!