W dniach 2-3 grudnia 2021 r. uczniowie klas 2ab i 2c wraz z opiekunami wyruszyli na dwudniową wycieczkę w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę

   Wycieczka zaczęła się od porannej pobudki, ponieważ już o 6:30 autokar wraz z uczniami wyruszył w podróż do Krakowa.

   Pierwszym punktem, który uczniowie zwiedzali, był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to jeden z najstarszych parków w mieście i najstarszy tego typu obiekt w Polsce. W 1976 r. Ogród Botaniczny UJ wpisany został do rejestru zabytków jako cenny obiekt przyrody, pomnik historii nauki, sztuki ogrodniczej i kultury. Zobaczyć można w nim tysiące ciekawych gatunków roślin. Po kilku sesjach fotograficznych w Ogrodzie Botanicznym, uczniowie pieszo udali się w stronę Krakowskiego Rynku Głównego, czyli mocno bijącego serca dawnej stolicy Polski, powstałego w II połowie XIII stulecia, a od kilku dziesięcioleci znajdującego się na światowej liście UNESCO.

   Na rynku uczniowie i opiekunowie mieli godzinę czasu wolnego na ciepłą kawę lub herbatę i mały posiłek. Po godzinnej przerwie, wszyscy udaliśmy się pod 800-letni Kościół Mariacki, z którego grany był hejnał. Następnie udaliśmy się do wnętrza kościoła podziwiając jego wspaniałe dzieła sztuki. Następnym punktem było zwiedzanie słynnych renesansowych Sukiennic oraz zabytkowe kamienice. W tym dniu to nie był jeszcze koniec atrakcji, ponieważ potem wszyscy udali się na Wzgórze Wawelskie, na którym zobaczyliśmy Zamek Królewski oraz Katedrę.

   Kolejnym miejscem do zwiedzania było Centrum Kultury Japońskiej Manggha. Tam uczniowie mogli podziwiać dziedzictwo i kulturę japońską.

  Po wyczerpującym, pełnym wrażeń dniu uczniowie razem z opiekunami udali się na nocleg do hotelu. Tam zjedliśmy obiado-kolację, a następnie wszyscy udali się do pokojów na upragniony wypoczynek 😉 .

  Na drugi dzień po śniadaniu wyruszyliśmy w kolejną podróż, tym razem do Oświęcimia, Miejsca Pamięci oraz muzeum Auschwitz-Birkenau. Ten największy hitlerowski obóz zagłady wzbudził wśród uczniów wiele refleksji i emocji. Mogli zrozumieć ogrom tragedii jaka tu się rozegrała w latach 40-tych XX wieku.

  Ostatnim punktem naszej wycieczki był przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie zwiedziliśmy manierystyczny klasztor wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

   Następnie wyjechaliśmy w drogę powrotną z krótką przerwą na posiłek w McDonaldzie.   

GALERIA

 

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio
DMC Firewall is a Joomla Security extension!