Podkarpacki Program Stypendialny ma na celu wszechstronny rozwój młodych ludzi: intelektualny, kulturalny i społeczny. Naszym stypendystom zapewniamy wsparcie w formie warsztatów przedmiotowych, obozów interdyscyplinarnych, spotkań z ludźmi kultury, nauki i życia społecznego, ułatwiamy dostęp do kultury wysokiej oraz instytucji kultury i dziedzictwa narodowego. Celem Programu jest, aby zdolna młodzież była nie tylko wszechstronnie wykształcona, ale także zakorzeniona w dziedzictwie narodowym, a w przyszłości wykorzystywała swoje talenty dla dobra i pożytku Rzeczypospolitej.

    Program jest realizowany przez Fundację Jagiellońską z Łańcuta oraz Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych we współpracy z podkarpackimi instytucjami kultury i pod osobistym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Pana Władysława Ortyla.

Droga Koleżanko, Drogi Kolego!
Gratulujemy świetnych wyników w nauce i zapraszamy do aplikowania do Podkarpackiego Programu Stypendialnego na rok 2020/2021. W ramach Programu będziesz miał/a okazję wziąć udział m.in. w 5 seminariach weekendowych oraz licznych wydarzeniach kulturalnych razem z rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach z całego Podkarpacia. W poprzednich oraz kolejnych edycjach Program obejmuje również tygodniową szkołę letnią w lipcu na Zamku w Łańcucie, jednak w tym roku z racji ograniczeń epidemicznych zajęcia rozpoczniemy dopiero końcem sierpnia. W zależności od Twoich zainteresowań będziesz miał/a do wyboru prowadzone przez ekspertów warsztaty z matematyki, historii, geografii, wos-u, literatury i historii sztuki. Mamy nadzieję, że w rozwoju Twoich zainteresowań pomocna będzie również prenumerata czasopism naukowych.
   Program seminariów obejmuje również spotkania z ludźmi kultury, nauki i życia społecznego, poznawanie dziedzictwa Podkarpacia oraz udział w specjalnie przygotowanych lekcjach muzealnych. Podkarpacki Program Stypendialny jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Województwa Podkarpackiego, Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych, bowiem część zajęć będzie realizowana w ramach Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej prowadzonego przez Fundację Jagiellońską z Łańcuta.
   

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.jagiellonska.org

Prosimy o przesłanie wypełnionego formularza w podanym na stronie terminie.
Z pozdrowieniami

Maciej Trojnar
Fundacja Jagiellońska

DMC Firewall is a Joomla Security extension!