Drodzy uczniowie klasy IGA

W związku z zaistniałą sytuacją, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Oświaty będziemy prowadzić nauczanie religii drogą elektroniczną.

Proszę z podręcznika zapoznać się z kolejnymi lekcjami:

1. Błogosławiony [Święty] Jan Paweł II Wielki.
  2. Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny.
  3. Światowe Dni Młodzieży.
  4. "Szukałem Was..."
  5. Benedykt XVI - życie i działalność.

W zeszycie pod każdym tematem zrobić notatkę z podręcznika (do Tematu Światowe Dni Młodzieży dopisać w takim samym kluczu Rio de Janeiro, Kraków i Panamę).

Pod tematem: Papież Franciszek na zadanie domowe napisać co najmniej na stronę życiorys obecnego papieża. NAJWAŻNIEJSZE RZECZY!!!

Obecny materiał proszę przerobić do końca marca! Najlepiej w odstępach czasowych, nie naraz ;)

Pozdrawiam. Ks. Grzegorz Złotek

Drodzy uczniowie klasy IPA, IPB, IPC

Na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. proszę o przesyłanie kolejnych prezentacji: judaizm, islam, hinduizm, buddyzm, szintoizm, taoizm i konfucjanizm, religie animistyczne i szamanizm.

Proszę w zeszycie wpisać następujące tematy i zrobić do nich krótką notatkę (pomocnym może być podręcznik i wasze prezentacje):

Hinduizm - współczesny politeizm.

Buddyzm - religia czy filozofia życia?

Tradycyjne religie Dalekiego Wschodu: konfucjanizm, taoizm i szintoizm.

Religie pierwotne - animizm i szamanizm.

Proszę z podręcznika zapoznać się z kolejnymi lekcjami i zrobić notatkę :

1. Misyjna działalność Kościoła.
  2. Spotkania młodych chrześcijan.

Pod tematem: "Spotkania młodych chrześcijan" oprócz notatki na zadanie domowe wypisać kolejne Światowe Dni Młodzieży w kluczu: Miasto (Kraj), rok, hasło, ilość uczestników, np. Rzym (Włochy), 2000 r.: "A słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas" (J 1,14); 2 mln 200 tys. uczestników. Pierwsze były w 1985 roku, ostatnie w Panamie ;).

Pozdrawiam. Ks. Grzegorz Złotek