Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Pigonia w Krośnie, jak co roku,  zaprosiła uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w Krośnieńskim Dyktandzie. 26 lutego odbył się etap szkolny Dyktanda, w którym wzięło udział 12 uczniów z naszej szkoły. Do Finału zakwalifikowali się: Weronika Pruchnik, Kinga Podraza, Katarzyna Siedlik, Gabriela Wnęk, Anita Pruchnik, Joanna Błoniarz oraz Marcelina Bielecka.

2 kwietnia 2019  roku o godz. 10.00 rozpoczął się wielki finał, a zarazem niezwykłe spiętrzenie trudności ortograficznych! Ponad dwustu uczestników finału Krośnieńskiego Dyktanda PWSZ  podjęło wyzwanie, zmagając się ze specjalnie na tę okazję napisanym przez profesora Kazimierza Sikorę dyktandem. Gżegżółka była w nim słowem najłatwiejszym!

W tym roku po raz pierwszy, ta ciesząca się już wieloletnią tradycją impreza, została objęta patronatem Kuratorium Oświaty.