Uczniowie Liceum w Kołaczycach, w ramach Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci  o Ofiarach Holokaustu, uczcili pamięć pomordowanych Żydów. Uroczystość, organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury i Urząd Miasta Kołaczyce,  rozpoczęła się modlitwą i złożeniem kwiatów na mogile żydowskiej w lesie w Krajowicach. Wartę honorową przy mogile Pomordowanych pełnili między innymi  Strzelcy z drużyny strzeleckiej z Kołaczyckiego Liceum.

  Uczniowie wysłuchali wspomnień  reprezentantki drugiego pokolenia ocalałych z Holokaustu, Semi Mizroch z USA. Potrzebę  kultywowania pomięci o przeszłości i Ofiarach podkreślił pan Adam Kmiecik, wiceburmistrz Kołaczyc.  

  Tragedię narodu skazanego na zagładę ukazał spektakl przygotowany przez szkolny zespół teatralny.  Uczniowie pokazali upadek „starego”, przedwojennego świata  i cierpienie ludzi, których zamknięto za czarnym murem, którym odebrano człowieczeństwo i skazano na śmierć  za murami getta czy w komorach gazowych. Oddali tym spektaklem hołd Ofiarom, a jednocześnie wyrazili swój protest przeciwko piętnowaniu i niszczeniu drugiego człowieka ze względu na jego kolor skóry, narodowość, wyznawaną religię, by nigdy  nie powtórzyła się tragedia Holokaustu.

Our website is protected by DMC Firewall!