W dniu 13 listopada 2018r. w ramach Obchodów Stulecia Niepodległości Polski Starosta Jasielski- Adam Pawluś, Wójt Gminy Brzyska- Rafał Papciak oraz Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach zorganizowali IX Pieszy Powiatowy Rajd Niepodległości na Górę Liwocz. Mottem Rajdu było hasło „100 lat Niepodległej”. W rajdzie wzięli udział przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, dyrektorzy, nauczyciele oraz uczniowie szkół z terenu Powiatu Jasielskiego i Gminy Brzyska.

  Kulminacją Rajdu Niepodległości były uroczystości na Górze Liwocz na które składały się: wspólna modlitwa w intencji Ojczyzny prowadzona przez ks. Gerarda Stanulę Kustosza Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju na Liwoczu, wspólne odśpiewanie hymnu, wystąpienie Jana Muzyki- Członka Zarządu Powiatu, który w imieniu Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia podziękował wszystkim za udział w rajdzie. Głos zabrał również Wójt Gminy Brzyska Rafał Papciak, który przypomniał o radosnym świętowaniu, jak również o obowiązkach wobec Ojczyzny.                                        

 Kolejnym punktem był Apel Pamięci przygotowany przez Jednostkę Strzelecką 2094 z Kołaczyc, który w sposób szczególny odczytał starszy strzelec Nowak. Następnie miało miejsce złożenie kwiatów i zniczy  przez przedstawicieli władz. Krótki rys historyczny związany z Świętem Niepodległości przedstawił wspomniany już wcześniej Tomasz Nowak.    

 Po oficjalnych uroczystościach odbył się pokaz  pirotechniczny entuzjastycznie przyjęty przez uczestników oraz wspólne ognisko i radosne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Our website is protected by DMC Firewall!