11 października 2018r. w Liceum w Kołaczycach odbył się IX już Finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności Policyjno-Prewencyjnych „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczna Polska”. Sześć drużyn rywalizowało w 4 konkurencjach: strzelanie z broni długiej i krótkiej, test wiedzy z zakresu wiedzy o społeczeństwie, prawa i ustawy o Policji, policyjny tor sprawnościowy oraz I pomoc.

W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęło LO Kołaczyce (Krajewski Dominik, Niklewicz Bartosz, Kozak Tomasz), drugie miejsce zajęło LO w Nowym Żmigrodzie, a trzecie Zespół Szkół w Trzcinicy. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem został uczeń klasy I LO Kołaczyce - Radosław Król, a najlepszą zawodniczką okazała się uczennica klasy III  Kołaczyckigo Liceum – Karolina Gajecka, która triumfowała również w kategorii strzeleckiej uzyskując tytuł najlepszego strzelca w kategorii dziewcząt. W kategorii chłopców, najlepszym strzelcem został uczeń LO Nowy Żmigród – Dominik Zagórski. Doskonale spisała się drużyna dziewcząt tutejszego liceum w składzie (Kamila Wojdyła, Karolina Gajecka, Julia Janas), która w klasyfikacji generalnej zajęła drugie miejsce ustępując jedynie swoim kolegom, a wyprzedzając pozostałe drużyny chłopców i dziewcząt z Nowego Żmigrodu i Trzcinicy.

Konkursowi patronowały: Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Komendant Powiatowej Policji w Jaśle i Burmistrz Miasta Kołaczyce p. Małgorzata Salacha.

Wszyscy uczestnicy konkursu oraz szkoły otrzymały wartościowe nagrody.