W dniu 19 kwietnia w MZSP nr, 5 w Krośnie odbyły się Ogólnopolskie Zawody Sportowo – Obronne „Sprawni jak Żołnierze” – etap rejonowy. Były to już 41 edycja.
  Zawody odbyły się w kategorii dziewcząt i chłopców, zgromadziły 14 zespołów z różnych rejonów i powiatów od Sanoka aż po Nowy Żmigród.

Naszą szkołę reprezentowały: Karolina Świstak, Maria Fryc oraz Patrycja Zwolińska. Natomiast wśród chłopców: Jakub Wojdyła, Konrad Zięba i Dominik Krzanowski.
  Młodzież rywalizowała w pięciu konkurencjach: rzut granatem, tor sprawnościowy, strzelectwo, bieg na orientację oraz pierwsza pomoc .
Oba nasze zespoły pod kierunkiem pana Dariusza Szczepanika spisały się fantastycznie. Dziewczęta zajęły I miejsce, natomiast chłopcy uplasowali się na II pozycji.
Gratulujemy naszym uczniom wspaniałych wyników i czekamy na dalsze sukcesy.