22 marca 2018r. odbyła się piętnasta edycja ogólnopolskiego programu "Dzień Przedsiębiorczości". Liceum w Kołaczycach wzięło udział w programie po raz siódmy. W programie uczestniczyło  35 uczniów klasy II d. Projekt ten jest organizowany przez Młodzieżową Fundację Przedsiębiorczości i został objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Głównym celem programu jest umożliwienie uczniom udziału w jednodniowych praktykach w różnych zakładach pracy. Dzięki temu działaniu uczniowie mogą zapoznać się z pracą na różnych stanowiskach, przekonać się, jak wygląda praca w różnych zawodach. Młodzież zdobywa wiedzę na temat wykształcenia, umiejętności i predyspozycji potrzebnych na danym stanowisku, zapoznaje się z organizacją firmy i jej zarządzaniem. Jesteśmy przekonani, że udział w tym programie  pomoże naszym uczniom w wyborze ich przyszłej drogi zawodowej, a zdobyta wiedza będzie im przydatna w  przyszłej pracy. W obecnej edycji programu uczniów  przyjęły następujące zakłady pracy: Komenda Powiatowa Policji w Jaśle, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Jaśle, Sąd Rejonowy w Jaśle, Urząd Miejski w Kołaczycach, Publiczne Przedszkole w Kołaczycach, Gminna Biblioteka Publiczna w Kołaczycach oraz Kwiaciarnia u Patrycji. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

ANDRZEJA DUDY