Bernard Śniegowski - uczeń kl. IIIc  naszego liceum został laureatem Dolnośląskiego Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży.  Konkurs, którego celem jest inspirowanie aktywności twórczej i popularyzacja amatorskiej twórczości literackiej, adresowany był do uczniów  ze szkół podstawowych, gimnazjalnych,  ponadgimnazjalnych  oraz studentów. Temat  przewodni tegorocznej edycji to ”LIST DO…”. 

  Bernard przestrzegając zasad epistolografii zgłębił problemy metafizyczne (jakie-niech to zostanie jego słodką tajemnicą). Jury doceniło dojrzałość myśli ,pomysłowość  i wiedzę filozoficzną ,,młodego pisarza”

Serdecznie gratulujemy.

   Dyplom uznania dla nauczycieli i uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie wydany przez Polskie Towarzystwo Historyczne i Uniwersytet Rzeszowski.

   Nauczyciele naszej szkoły biorą udział w Programie Innowacyjnego Nauczania Przyrody, organizowanym przez Uniwersytet Jagieloński w Krakowie. Głównym celem projektu jest  wprowadzenie nowoczesnego, interdyscyplinarnego nauczania przyrody w szkołach ponadgimnazjalnych z wykorzystaniem zaawansowanych technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz transferu wiedzy i informacji naukowej z poziomu akademickiego. PINaP zakłada przekazywanie wiedzy w sposób interdyscyplinarny (nacisk na integrowanie wiedzy z 4 dyscyplin – biologii, geografii, chemii, fizyki ). Projekt zakłada przygotowanie platformy blended-learning, której zadaniem jest gromadzenie i udostępnianie treści multimedialnych, celem wspomagania procesu nauczania przyrody oraz pozalekcyjnego rozwijania zainteresowań przyrodniczych uczniów.

Umiejętności i praca młodych dziennikarzy z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach zostały docenione podczas VI Podkarpackiego Konkursu Gazetek Szkolnych, którego organizatorem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Rzeszowie(filia w Leżajsku).

W  ramach zaproszenia otrzymanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, uczniowie Kołaczyckiego Liceum wzięli udział w projekcie „Ciekawa lekcja”, dzięki któremu mogli uczestniczyć w różnorodnych zajęciach, prowadzonych na terenie szkoły przez doświadczoną kadrę akademicką z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.

W dniu 13 lutego 2014r młodzież z klas o profilu biologiczno - chemicznym  już tradycyjnie wzięła udział w XXI Seminarium Chemicznym "Wybrane problemy chemii." Uczniowie wysłuchali dwóch bardzo ciekawych wykładów na temat znaczenia polimerów oraz mechanizmów reakcji organicznych. Po zakończeniu wykładów udali się oni  do profesjonalnych laboratoriów Politechniki Rzeszowskiej, gdzie mieli możliwość samodzielnego wykonywania eksperymentów. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe. Pogłębiły wiedzę teoretyczną uczniów, jak również przyczyniły się do wzrostu umiejętności praktycznych.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd