W dniu 3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po Mszy św., która odbyła się w Kościele Parafialnym w Kołaczycach, cała społeczność szkolna wraz z wychowawcami i nauczycielami zgromadziła się na dziedzińcu szkolnym, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, Pan Dyrektor przywitał wszystkich, w szczególności uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole. Następnie przedstawił wychowawców klas pierwszych oraz nowozatrudnionych nauczycieli. Dyrektor życzył wszystkim spokojnego i obfitującego w sukcesy roku szkolnego. Potem uczniowie udali się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami.

Przygotowała Agnieszka Wójcik

      W dniach 18-20 sierpnia gościliśmy w naszej szkole zespół taneczny z Węgier, z miejscowości Tarcel (koło Tokaju) wraz z opiekunami. Była to grupa 50 osobowa, w skład której wchodził zespół tańca nowoczesnego i narodowego. Najważniejszym punktem ich pobytu u nas był udział w Powiatowych Dożynkach w Osieku Jasielskim. Piękny pokaz zarówno tańca narodowego jak i dyskotekowego naszych węgierskich gości spotkał się z dużym zainteresowaniem i aplauzem wszystkich uczestników dożynkowych uroczystości. Poza występami, młodzież z Wegier miała także okazję zwiedzić piękne okolice naszego regionu, m.in. Krosna i Odrzykonia.

Przygotowała Agnieszka Wójcik

      3 czerwca na „kołaczyckich błoniach” odbyło się Święto Szkoły- Liceum w Kołaczycach.
      Zgromadzeni na imprezie uczniowie, rodzice, mieszkańcy Kołaczyc mieli możliwość obejrzenia występów artystycznych w wykonaniu młodzieży. Publiczność gromkimi brawami nagrodziła Biesiadę Staropolską- podczas której młodzi aktorzy zaprezentowali tradycyjne zwyczaje, tańce narodowe, popisy wokalne szkolnych solistek. Wiele emocji wzbudziły pokazy tańca nowoczesnego i towarzyskiego w wykonaniu uczniów szkoły i par tanecznych ze Studia Tańca „Podkarpacie”. Nie zapomnieliśmy o najmłodszych, dla których młodzież przygotowała bajkę „Czerwony Kapturek”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy ratownictwa drogowego zaprezentowane przez Ochotniczą Staż Pożarną w Kołaczycach.

      22 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2006/2007. Po Mszy św., która została odprawiona w Kościele parafialnym w Kołaczycach o godz.800, uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły,  gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości.
     
Część oficjalna rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie Pan Dyrektor powitał grono pedagogiczne, zgromadzoną młodzież, krótko podsumował miniony rok szkolny oraz wręczył najlepszym uczniom w szkole świadectwa z wyróżnieniem, a także nagrody książkowe i dyplomy za konkursy szkolne, czy też inne formy aktywności na rzecz szkoły. Na koniec swojego wystąpienia, Dyrektor życzył wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji, a także odczytał życzenia od Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Jasielskiego. Później zabrała głos Przewodnicząsa Samorządu Szkolnego, złożyła podziękowania Dyrekcji, wychowawcom i wszystkim nauczycielom, a przedstawiciele młodzieży wręczyli im kwiaty.
      Po części oficjalnej odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy Ia, która wprowadziła wszystkich w prawdziwie wakacyjny nastrój.

      W dniu 1 czerwca 2007 r. odbyło się uroczyste wręczenie świadectw uczniom klas trzecich.
     W uroczystości oprócz społeczności szkolnej udział wzięli, także rodzice uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Akademia rozpoczęła się od części oficjalnej, w trakcie której odśpiewano hymn narodowy, młodzież ślubowała na sztandar szkoły, Dyrektor wręczył uczniom nagrody, a rodzicom listy gratulacyjne.
     Następnie miała miejsce część artystyczna, przygotowana przez klasy drugie.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!