- Szczegóły
- Odsłony: 1854
Dla upamiętnienia 70 – tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, którą obchodziliśmy we wrześniu bieżącego roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach odbyła się Konferencja „Wrzesień 39 – Pamiętamy” organizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Kołaczyc we współpracy z Kołaczyckim Liceum, pod patronatem Honorowym Wójta Gminy Kołaczyce.
Celem Konferencji było przypomnienie tragicznych wydarzeń związanych z wybuchem II wojny światowej, pokazanie dziejów naszej „małej ojczyzny”, ściśle splecionych z tragicznymi losami całego narodu polskiego
Uroczystości rozpoczęła sesja popularnonaukowa pod tytułem „Wrzesień 39 w Powiecie Jasielskim”, prowadzona przez Janusza Świątka, pracownika Muzeum Regionalnego w Jaśle.
- Szczegóły
- Odsłony: 1824
- Szczegóły
- Odsłony: 1834
03 grudnia 2009r. w I LO im. Mikołaja Kopernika w Krośnie odbyła się Rejonowa Licealiada w tenisie stołowym dziewcząt.
Czytaj więcej: Awans tenisistek stołowych do finału wojewódzkiego
- Szczegóły
- Odsłony: 1911
- Szczegóły
- Odsłony: 1902
1 grudnia 2009 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołaczycach przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kołaczycach zorganizował spotkanie dotyczące problematyki uzależnień. Zebrani na sali gimnastycznej w Liceum w Kołaczycach młodzi ludzie wysłuchali prelekcji wychowanków Domu Wspólnoty Cenacolo z Poręby Radlnej/koło Tarnowa. Spotkanie miało charakter profilaktyczny i miało na celu uświadomienie młodzieży zagrożeń wynikających z picia alkoholu i eksperymentowania z narkotykami. Zaproszeni goście opowiedzieli o własnej drodze do uzależnienia oraz o szkodliwości używania środków uzależniających. Na prelekcję zostali zaproszeni uczniowie z Gimnazjum w Kołaczycach, Bieździedzy, Krajowic, Lublicy, Sieklówki i Sowiny.
- Szczegóły
- Odsłony: 2322
Listopad to miesiąc, który skłania do refleksji nad przemijaniem. Śmierć jest nieodzowną częścią naszego życia. ,,Siostra nasza…” pojawia się niespodziewanie. A my? Często nie mamy czasu, aby zastanowić się nad własnym życiem.
Pośród jesiennych liści, w tajemniczej scenerii rozświetlonej blaskiem świec odbyły się 20 listopada ,,Poetyckie Zaduszki”. Utwory, które wykonali uczniowie to dzieła między innymi: Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, ks. Jana Twardowskiego, Kazimiery Iłłakowiczówny, Czesława Miłosza. Wyjątkowy nastrój podkreśliły piosenki wykonane przez szkolnych wokalistów.
Mamy nadzieję, że poetycko - muzyczne rozważania nad tajemnicą przemijania , nad śmiercią i siłą miłości dostarczyły wam wszystkim niezapomnianych przeżyć.
W montażu słowno – muzycznym wzięli udział: Magda Dudek (IIa), Maciek Krajewski (IIa), Patrycja Lechwar (IIa), Kornelia Lelkowska (IIa), Katarzyna Madej (IIa), Angelika Pięta (IIa), Natalia Radzik (IIa), Paulina Maciejowska (IIb), Alicja Rak (IIa), Mariola Szarek (IIIa), Katarzyna Czernik ( IIIc), Ilona Głowacka (IIIc), Joanna Kania (IIIc), Natalia Kolbusz (IIIc), Adriana Palacz (IIIc), Sabina Wolska (IIIc).
Przygotowała Ewa Śmietana