Licealiści z Kołaczyc w Ogólnopolskim Konkursie „Nie jestem żadną bohaterką”. Irena Sendlerowa na tle historii II wojny światowej na ziemiach polskich (1939-1945).

Do etapu centralnego przeszło 18 drużyn z całej Polski – wśród nich uczniowie z Liceum w Kołaczycach: Katarzyna Sypień, Eryk Żyrek, Izabela Gustek.

29 listopada wyjadą na centralne zmagania do Łodzi.
Życzymy dalszych sukcesów.

Gratulacje dla Adama Piątkowskiego z klasy II C za zajęcie drugiego miejsca w X Powiatowym Konkursie Ekologiczno-Informatyczny pod hasłem „Człowiek a jakość powietrza”. 

Życzymy dalszych sukcesów

  Uczniowie naszego liceum na wycieczce w Ciężkowicach w „Kamiennym mieście” oraz muzeum przyrodniczym im. Tomków . Uczniowie poznali historię pianisty i polityka, Ignacego Paderewskiego, który odegrał istotną rolę w odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Na ciężkowickim rynku młodzież zwiedziła pomnik Paderewskiego ,posłuchała też muzyki artysty.

   Uczennica III a Katarzyna Sypień odebrała nagrodę w POENIE w Jaśle za zdobycie I miejsca w Powiatowym Konkursie ze znajomości „Przedwiośnia” S.Żeromskiego. Kasia wykazała się najlepszą znajomością tej ważnej dla Polaków powieści wśród uczniów szkół średnich powiatu jasielskiego. Serdecznie gratulujemy.

Czy takie słowa jak patriotyzm, ojczyzna, obowiązek mają dziś jakieś znaczenie? Z takim pytaniem pozostawili widzów twórcy spektaklu „Niepodległa”, który 15 listopada zaprezentowany został w Kołaczyckim Liceum.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!