Konkurs na recenzję ulubionej książki

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie na recenzję ulubionej książki: "Książka, którą warto  przeczytać".

Biblioteka szkolna poleca

Szkoła Do Hymnu

11 listopada to data szczególnie ważna dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo i waleczność naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność.

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach świętowała w piątek, 8 listopada o godz. 11.11  - wspólnie śpiewając 4 zwrotki hymnu narodowego. Wspólny śpiew odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

Ślubowanie klas I 2019

W dniu 30 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z dyrektorem i wychowawcami. W obecności nauczycieli i rodziców nowi uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i stali się tym samym pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.

Gazetki szkolne

Stworzenie czytelni z aneksem śniadaniowym

TURNIEJ AKTYWNYCH ORGANIZOWANY PRZEZ POLSKIE STOWARZYSZNIE COACHINGU I ROZWOJU W PARTNERSTWIE ZE STOWARZYSZENIEM KULTURALNO-OŚWIATOWYM „LIPNICA”

Tytuł: Gospodarność w naszej szkole.

Temat:Stworzenie czytelni z aneksem śniadaniowym.

- pomysł na realizację

• Remont wolnego pomieszczenia w szkole z przeznaczeniem na czytelnię z aneksem śniadaniowym dla uczniów przyjeżdżających wcześniej do szkoły bądź wyjeżdżających ze szkoły po zajęciach,  późniejszym autobusem.
  • Stworzenie warunków ciepła, miłej atmosfery i wzajemnej integracji uczniów z różnych klas.
  • Stworzenie tablicy informacyjno-ogłoszeniowej na temat gospodarności w naszej szkole:

- oszczędzanie energii elektrycznej;

- oszczędzanie wody;

- dbanie o czystość, ład i porządek;

- segregacja śmieci;

- ogłoszenia na temat zbiorek złomu, makulatury itp., oraz akcji porządkowania terenu szkoły.

Nasze działania w galerii:

strona w budowie