Bezpieczny wypoczynek

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej Ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek natomiast pod adresem www.wypoczynek.men.gov.pl znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.

Zakończenie Roku Szkolnego

Informujemy, że uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dniu 22 czerwca o godz. 9.00 w budynku szkoły. O godzinie 8.00 odbędzie się Msza Święta dla uczniów w Kościele w Kołaczycach.

Komunikat w sprawie odbioru świadectw maturalnych

W dniu 03 lipca (wtorek) od godziny 9.00 do 13.00 będą wydawane w szkole świadectwa maturalne. Odbiór osobisty lub osoby z upoważnieniem.

Ministerialny Projekt "Dobry Start"

Pierwszego czerwca 2018 r. Premier RP Mateusz Morawiecki podpisał przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej program "Dobry Start". Wprowadza on coroczne, jednorazowe świadczenie 300 zł dla każdego dziecka uczącego się w szkole. To kolejna forma wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci, będąca inwestycją w ich rozwój.

Szczegóły programu można znaleźć na stronie http://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/dla-dyrektora-i-nauczyciela-komunikaty/informacje-o-rzadowym-programie-dobry-start/

"Dziewczyny nie przeszkadzajcie, bo zepsujecie cały komfort pracy"

Wincenty Skwarek

"Zaspałeś?! No to zmień koguta... "

"Nie odstawiaj mi tu jakiegoś zombie, Halloween już się skończyło"

Konspekt  zajęć  muzyczno-ruchowych

Temat: Doskonalenie kroku podstawowego i figur tańca
narodowego mazura
.

Grupa: średnio zaawansowana

Ilość ćwiczących: 16 osób (8 dziewczynek i 8 chłopców)

Czas trwania zajęć: 45min.

Data: 11.03.2014r.

Prowadząca: Anna Filipek

Cele główne lekcji:

Umiejętności:       -uczeń zna podstawowe kroki tańców narodowych

-uczeń potrafi ułożyć prosty układ taneczny

Motoryczność:     -uczeń posiada koordynację ruchową

Wiadomości:        -uczeń posiada podstawowe wiadomości o tańcach

narodowych

Wychowawcze:   - uczeń potrafi współpracować w grupie

Tok  lekcji

Część wstępna (8-10 min.)

Zbiórka, podanie tematu zajęć.

Ćwiczenia ogólnorozwojowe przy muzyce wg. inwencji uczniów.

Część główna (25-30 min.)

Ustawienie parami na obwodzie koła, trzymanie rr w pasie i na biodrach. Krok podstawowy – bieg mazurowy, pierwszy krok zachwiany, metrum ¾.

Figura I   ,,koło”

8 taktów bieg mazurowy, w ostatnim takcie dziewczynki wchodzą do środka koła tworząc koło.

Figura II  ,,koła współśrodkowe”

8taktów mazura, chłopcy w I kierunku tańca (I kt) dziewczynki w II kt ,               po zakończenie tej figury spotkanie ze swoim partnerem.

Figura III  ,,wirówka”

Partnerzy stoją obok siebie, zwróceni prawym (lub lewym) bokiem i obejmują się wzajemnie od przodu w pasie. Zewnętrzne ręce uniesione w górę w skos.    W takim trzymaniu para wiruje 4 takty, następnie zmiana kierunku tańca.

Figura IV ,,tancerz na kolano”

Chłopiec wykonuje klęk na lewe kolano a dziewczynka krąży wokół niego                   4 takty w I kt  oraz 4 takty w II kt.

Figura V ,,błyskawiczka”

Ustawienie tancerzy obok siebie w trzymaniu za rr,  na ,,raz” chłopiec wykonuje pół obrotu, przenosząc swoją lewą rękę nad głową partnerki i opiera ją na jej plecach. Prawa ręka dziewczynki jest uniesiona w bok. Tancerz i tancerka poruszają się do przodu 4 takty.

Część końcowa (3-5 min.)

Ćwiczenia rozluźniające, sprawdzenie wiadomości na temat tańców narodowych.

Zbiórka, omówienie zajęć, samoocena ,pożegnanie.