Bezpieczny wypoczynek

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej Ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek natomiast pod adresem www.wypoczynek.men.gov.pl znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku.

Zakończenie Roku Szkolnego

Informujemy, że uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018 odbędzie się w dniu 22 czerwca o godz. 9.00 w budynku szkoły. O godzinie 8.00 odbędzie się Msza Święta dla uczniów w Kościele w Kołaczycach.

Komunikat w sprawie odbioru świadectw maturalnych

W dniu 03 lipca (wtorek) od godziny 9.00 do 13.00 będą wydawane w szkole świadectwa maturalne. Odbiór osobisty lub osoby z upoważnieniem.

Ministerialny Projekt "Dobry Start"

Pierwszego czerwca 2018 r. Premier RP Mateusz Morawiecki podpisał przygotowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej program "Dobry Start". Wprowadza on coroczne, jednorazowe świadczenie 300 zł dla każdego dziecka uczącego się w szkole. To kolejna forma wsparcia dla rodzin wychowujących dzieci, będąca inwestycją w ich rozwój.

Szczegóły programu można znaleźć na stronie http://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/dla-dyrektora-i-nauczyciela-komunikaty/informacje-o-rzadowym-programie-dobry-start/

"O widzicie moje robaczki świętojańskie"

"Nie żebym była dinozaurem ... chociaż jestem..."

"Nie odstawiaj mi tu jakiegoś zombie, Halloween już się skończyło"

KONSPEKT LEKCJI

DATA: 18.02.2014

DYSCYPLINA: KOSZYKÓWKA

TEMAT: Doskonalenie kozłowania prawą i lewą ręką

Miejsce zajęć: sala gimnastyczna

Ilość uczestników: 14

Klasa/ Płeć: IC / K

Czas trwania zajęć: 45 min.

Przybory:  piłki , znaczniki , pachołki, obręcze

CELE GŁÓWNE LEKCJI :

1.Umiejętności: uczeń doskonali kozłowanie piłki

2.Wiadomości : uczeń zna przepisy koszykówki i technikę wykonania elementów technicznych

3.Sprawność motoryczna. : szybkość, zwinność, koordynacja, siła

Imię i nazwisko prowadzącego: Artur Gałuszka

Tok lekcji

Zadania szczegółowe

Dozow.

Uwagi organizacyjno-metodyczne

1.Część organizacyjna

1.Zbiórka

2.Powitanie

3.Sprawdzenie liczby ćwiczących.

2 min.

W szeregu wzdłuż linii bocznej

2.Nastawienie do aktywnego udziału w lekcji

1.Podanie tematu.

2.Motywacja do aktywnego udziału w lekcji.

3.Rozgrzewka,

Ćwiczenia RR

Ćwiczenie NN

Ćwiczenia skocznościowe

Ćwiczenia tułowia

Ćwiczenia mięśni brzucha

1. Podział uczniów na pary ustawione przed czterema obręczami gimnastycznymi w linii, uczeń przebiega środkiem.

Krążenie RR w przód

Krążenie RR w tyłu

Skłony boczne tułowia w biegu

Skiping A

Skiping B

Skiping C

Krok odstawno – dostawny

Podskoki na prawej nodze – krążenie w przód lewą ręką

Podskoki na lewej nodze – krążenie w przód prawą ręką

Skłon tułowia w przód – wyprost

Skłon tułowia w opadzie – krążenia tułowia

Skłony tułowia przy drabinkach w siadzie

Zwis tyłem przy drabinkach – unoszenie kolan do klatki piersiowej

10 min.

Ustawienie w dwójkach

4.Kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności

1. Uczniowie ustawieni przed obręczami gimnastycznymi – kozłowanie piłki prawą ręką w wyznaczonych strefach

2. Kozłowanie piłki lewą ręką (w marszu)

3. Kozłowanie piłki prawą ręką w truchcie

4. Kozłowanie piłki lewą ręką w truchcie

5. Ustawienie w trójkach, podanie piłki z przed klatki piersiowej przez obręcz

6. podanie piłki przez dwie obręcze

7. Rzuty przez obręcz

8. Gra szkolna z wykorzystaniem poznanych elementów techniki

30 min.

.

Na każdego zawodnika przypada piłka.

5.Uspokojenie organizmu

1. W marszu po obwodzie koła wspięcie na palcach, ramiona uniesione w górę, wdech nosem, opuszczenie ramion w dół, wydech ustami

Ustawienie w rozsypce,

6.Część organizacyjno-porządkowa

1.Zbiórka i sprawdzenie stanu liczebnego.

2.Omówienie lekcji, zwrócenie uwagi na błędy.

1 min.

- w szeregu na linii bocznej boiska