Podkarpacki Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie

W styczniu 2018 r. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie odbył się etap wojewódzki Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie.

W etapie tym udział wzięła uczennica Kinga Podraza. Niestety nie udało się jej dostać do ścisłego finału na tym szczeblu.

Duże gratulacje dla Kingi za dotarcie do etapu wojewódzkiego.

44 Olimpiada Historyczna

W styczniu w siedzibie Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się eliminacje okręgowe (etap wojewódzki) 44-tej Olimpiady Historycznej. W części pisemnej wzięli udział uczniowie z klasy IIa: Katarzyna Sypień i Eryk Żyrek. Do części ustnej zakwalifikował się Eryk Żyrek, ale nie udało mu się awansować do eliminacji centralnych.

Serdeczne gratulacje dla Kasi i Eryka za udział w etapie wojewódzkim.

Nasze Liceum "Szkołą z Życiem"

Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach otrzymało certyfikat za organizację na rzecz Fundacji DKMS akcji #KOMÓRKOMANIA. Wolontariusze wraz z opiekunem akcji przeprowadzili zajęcia informacyjne budujące świadomość młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz zorganizowali Dzień Dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych, podczas którego młodzież miała możliwość zarejestrowania się w bazie potencjalnych Dawców. Każda zarejestrowana osoba to szansa na nowe życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby krwi, potrzebujących przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego.

Dziękujemy Wolontariuszom i wszystkim, którzy wypełnili formularz rejestracyjny  powiększając w ten sposób bazę potencjalnych dawców.

Plan lekcji na II semestr

Przypominamy, że zmienił się plan lekcji na II semestr!!!

"Dziewczyny nie przeszkadzajcie, bo zepsujecie cały komfort pracy"

Wincenty Skwarek

"O widzicie moje robaczki świętojańskie"

"Chaos to moje drugie imię"

…to tytuł projektu, który realizowany będzie (od stycznia 2013 roku) przez  naszą szkołę i Stowarzyszenie Miłośników Kołaczyc w ramach programu „Równać Szanse”. Nasz wniosek znalazł się wśród dziewięciu zwycięskich w województwie podkarpackim.
     W projekcie nacisk został położony na edukację obywatelską i patriotyczną, budzenie związku emocjonalnego z „małą ojczyzną”, poznawanie lokalnego dziedzictwa kulturalnego i historycznego i uświadamianie potrzeby jego  ochrony. Projekt ma za zadanie wyzwolenie inicjatywy młodzieży, rozwijanie kreatywności, pobudzanie do twórczego spędzania wolnego czasu.
     Młodych ludzi z pasją, ciekawymi pomysłami zapraszamy do współpracy!
O realizowanych działaniach i ich efektach będziemy na bieżąco informować.
Za realizację projektu odpowiedzialne są pani Renata Makara ( koordynator) i Grażyna Żygłowicz.

Projekt ”Kołaczyce. Dodaj do ulubionych”, jest realizowany w ramach Programu ”Równać Szanse” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Stowarzyszenie Miłośników Kołaczyc. Beneficjentami projektu są młodzi ludzie w wieku 16-19 lat, którzy poprzez udział w różnorodnych działaniach stają się współtwórcami i aktywnymi uczestnikami życia lokalnego. Wyłonione grupy zaangażowane są w realizację czterech zadań:

1. Ożywienie działalności Izby Muzealnej w Kołaczycach. W trakcie cyklicznych zajęć młodzież poznaje warsztat pracy muzealnika, historię lokalną, przygotowuje zajęcia edukacyjne dla gimnazjalistów, dni otwarte Izby Muzealnej dla mieszkańców i okolic. Umiejętności niezbędne do realizacji tego zadania młodzież  nabywała w trakcie lekcji muzealnych w Muzeum Marii Konopnickiej  w Żarnowcu i Na Wawelu.

2. Zrealizowanie filmu ”My młodzi-autoportret”. Działanie ma na celu stworzenie zbiorowego i indywidualnego portretu młodzieży, diagnozę jej problemów, oczekiwań i oddanie głosu młodym.

3. Opracowanie folderu promującego Kołaczyce.

4. Stworzenie lokalnej koalicji na rzecz rozwoju kompetencji społecznych i kulturowych młodzieży poprzez organizację spotkania środowiskowego.

Zajęcia w Izbie Muzealnej
w Kołaczycach