Konkurs na recenzję ulubionej książki

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie na recenzję ulubionej książki: "Książka, którą warto  przeczytać".

Biblioteka szkolna poleca

Szkoła Do Hymnu

11 listopada to data szczególnie ważna dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo i waleczność naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli odzyskała wolność.

Społeczność Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach świętowała w piątek, 8 listopada o godz. 11.11  - wspólnie śpiewając 4 zwrotki hymnu narodowego. Wspólny śpiew odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”.

Ślubowanie klas I 2019

W dniu 30 października 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z dyrektorem i wychowawcami. W obecności nauczycieli i rodziców nowi uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i stali się tym samym pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności.

Gazetki szkolne

…to tytuł projektu, który realizowany będzie (od stycznia 2013 roku) przez  naszą szkołę i Stowarzyszenie Miłośników Kołaczyc w ramach programu „Równać Szanse”. Nasz wniosek znalazł się wśród dziewięciu zwycięskich w województwie podkarpackim.
     W projekcie nacisk został położony na edukację obywatelską i patriotyczną, budzenie związku emocjonalnego z „małą ojczyzną”, poznawanie lokalnego dziedzictwa kulturalnego i historycznego i uświadamianie potrzeby jego  ochrony. Projekt ma za zadanie wyzwolenie inicjatywy młodzieży, rozwijanie kreatywności, pobudzanie do twórczego spędzania wolnego czasu.
     Młodych ludzi z pasją, ciekawymi pomysłami zapraszamy do współpracy!
O realizowanych działaniach i ich efektach będziemy na bieżąco informować.
Za realizację projektu odpowiedzialne są pani Renata Makara ( koordynator) i Grażyna Żygłowicz.

Projekt ”Kołaczyce. Dodaj do ulubionych”, jest realizowany w ramach Programu ”Równać Szanse” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Stowarzyszenie Miłośników Kołaczyc. Beneficjentami projektu są młodzi ludzie w wieku 16-19 lat, którzy poprzez udział w różnorodnych działaniach stają się współtwórcami i aktywnymi uczestnikami życia lokalnego. Wyłonione grupy zaangażowane są w realizację czterech zadań:

1. Ożywienie działalności Izby Muzealnej w Kołaczycach. W trakcie cyklicznych zajęć młodzież poznaje warsztat pracy muzealnika, historię lokalną, przygotowuje zajęcia edukacyjne dla gimnazjalistów, dni otwarte Izby Muzealnej dla mieszkańców i okolic. Umiejętności niezbędne do realizacji tego zadania młodzież  nabywała w trakcie lekcji muzealnych w Muzeum Marii Konopnickiej  w Żarnowcu i Na Wawelu.

2. Zrealizowanie filmu ”My młodzi-autoportret”. Działanie ma na celu stworzenie zbiorowego i indywidualnego portretu młodzieży, diagnozę jej problemów, oczekiwań i oddanie głosu młodym.

3. Opracowanie folderu promującego Kołaczyce.

4. Stworzenie lokalnej koalicji na rzecz rozwoju kompetencji społecznych i kulturowych młodzieży poprzez organizację spotkania środowiskowego.

Zajęcia w Izbie Muzealnej
w Kołaczycach