W dniu 26.09.2017 r. 16 osobowa grupa młodzieży naszej szkoły, głównie z klas językowych wzięła udział w warsztatach z języka angielskiego w PWSZ w Krośnie.

Po przywitaniu z młodzieży przez rektora, udaliśmy się na wykład na temat tłumaczenia konsekutywnego i symultanicznego, które są jedną ze specjalizacji uczenia. Zaznajomieni zostaliśmy z niebezpieczeństwami czyhającymi na tłumaczy oraz pokazano nam jak wyglądają praktyki studentów z technicznymi aspektami ich pracy w Brukseli.

Następnie przeszliśmy na warsztaty z Jackiem Lala, doktorem historii z Teksasu, który próbował zmobilizować uczniów do twórczego pisania.

Po poczęstunku podzieliliśmy się na 2 grupy. Część młodzieży była na zajęciach tłumaczeniowych i próbowali przełożyć przemówienie premier Wielkiej Brytanii Teresy May na język polski, podczas gdy pozostali starali się stworzyć tekst piosenki.  Ćwiczenie to było przeprowadzone w formie konkursu i nasze uczennice okazały się w tym najlepsze.

Każdy uczestnik wyjazdu wzbogacił swoją wiedzę językową i zdobył nowe doświadczenia.